Dotkliwa porażka Orląt

Sport Pon. 15.05.2023 08:35:59
15
maj 2023

Radzyńskie Orlęta niedawno przełamały ligową niemoc i wreszcie zwyciężyły. Zawodnicy trenera Babiarza chcieli pójść za ciosem, lecz trafili na bardzo wymagającego rywala – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Faworytem byli przyjezdni, co było widoczne od pierwszych minut spotkania.

Przyjezdni już w 6. minucie rozpoczęli strzelania. Fryderyk Janaszek, uderzył z ostrego kąta, czego bramkarz gospodarzy się nie spodziewał i nie zdążył skutecznie zareagować. W kolejnych minutach goście mieli kilka groźny sytuacji w roli głównej był Kamil Bełczowski, który najpierw przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a następnie jego główka trafiła w słupek. Orlęta grały długimi podaniami, ale nie stanowiły one problemów dla obrony KSZO.

Po zmianie stron gospodarze wyszli bardziej ofensywnie i z większym animuszem. Natomiast to goście byli bliżej podwyższenia, ale strzał Franciszka Lipkę obronił Kołotyło. W 57. minucie goście podwyższyli prowadzenie – Kostiantyn Czernijow ubiegł stoperów z Radzynia i z bliska trafił do siatki. Chwile później ten sam zawodnik wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Janaszka i podwyższył na 0:3. Po tej bramce goście cofnęli się i spokojnie oczekiwali rywali na swojej połowie. Klarownych sytuacji jednak nie mieli, a dodatkowo po stracie piłki nadziali się na kontrę ostrowian, którzy za sprawą Janaszka ustalili wynik meczu na 0:4.

W następnej kolejce Orlęta zmierzą się na wyjeździe w derbowym starciu z Podlasiem Biała Podlaska. Spotkanie zaplanowano na 20 maja o 20:00.

Orlęta Radzyń Podlaski - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:4 (0:1)

Bramki: Janaszek 6, Czernij 56, 63, Janaszek 89

Orlęta Kołotyło – Błasik, Szymala (38 Zając), Duchnowski, Chaliadka (89 Obroślak), Szczygieł, Skrzyński (58 Walków), K.Rycaj, Korolczuk (58 Roguski), Kamiński, Maj (89 J.Rycaj).