Garwolin

Kajakiem z biało-czerwoną

Sport Czw. 27.04.2023 07:03:48
27
kwi 2023

Radośnie, z pięknie powiewającymi flagami, na wodzie – tak właśnie będzie obchodzone 2 maja Święto Flagi. Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza do włączenia się w to wydarzenie. Miejscem spotkania będą Tereny Rekreacyjne „Zarzecze”.

Święto Flagi można obchodzić na wiele sposobów. Od wielu lat Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zachęca mieszkańców nie tylko do wywieszenia flagi w oknach swoich domów, ale także do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się pod biało-czerwonymi barwami. - W 2022 roku narodził się pomysł spływu kajakowego z flagami.

Ostatecznie z uwagi na niski poziom wody kajaki zwodowano nie na rzece, a na zalewie przy Zarzeczu. Przez około 2h zgłoszone wcześniej osoby pływały z biało-czerwonymi flagami przy dźwiękach patriotycznej muzyki. Nie dość, że wyglądało to naprawdę imponująco, to jeszcze wywołało żywe zainteresowanie wśród mieszkańców. Wiele osób przychodziło z zapytaniem o możliwość włączenia się w działanie, dlatego w tym roku znów zapraszamy, by popływać kajakiem z biało-czerwoną – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sporu i Kultury.

2 maja w godzinach 12:00-14:00 będzie można bezpłatnie popływać kajakiem po zalewie na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze”. Czas pływania to maksymalnie 30 minut. Aby skorzystać z atrakcji, należy spełnić jeden podstawowy warunek – przyjść z własną, najlepiej dużą biało-czerwoną flagą i razem z nią wypłynąć kajakiem.

Organizatorzy przygotowali 20 dwuosobowych kajaków. Rejestracja uczestników będzie odbywała się na miejscu, bezpośrednio przed wydarzeniem. Przed zwodowaniem należy podpisać oświadczenie i potwierdzić znajomość regulaminu wydarzenia. Na uczestników będzie czekało ognisko z kiełbaskami oraz patriotyczna muzyka. CSiK zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia z uwagi na niewłaściwe warunki atmosferyczne.

Szczegółowy regulamin dostępny na www.csik.garwolin.plinf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.