Patronat medialny

Kąkolewnica: III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

25
lut 2023

Ponad 200 zawodników wzięło udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Kąkolewnicy. Turniej poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych. odbył się 25 lutego w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy.

Turniej rozegrany według światowych przepisów IKO odbył się w kilkunastu kategoriach wiekowych od 8 do 16 lat. Medalami i dyplomami odznaczonych zostało kilkudziesięciu najlepszych zawodników.

W Polsce karate trenuje kilkadziesiąt tysięcy osób. Lubelszczyzna jest znana z sukcesów w Karate Kyokushin. Na terenie województwa jest kilkanaście prężnych klubów karate. Z mistrzostw Polski i Europy nasi zawodnicy zawsze wracają z medalami. Kąkolewnica jest znanym w Polsce miejscem związanym z ta dyscypliną sportu. - Ten turniej odbywa się przed głównymi zawodami. Wielu zawodników którzy tutaj startują traktują to jako start kontrolny. W maju odbędą się Mistrzostwa Europy – powiedział Radiu Podlasie Jacek Czerniec Sekretarz Generalny Polskiego Związku Karate.

Turniej Karate w Kąkolewnicy zorganizowały Radzyński Klub Karate Kyokushin „RAPTOR” i Gminny Ośrodek Kultury pod pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego i Wójta Gminy Kąkolewnica. Patronat medialny sprawowały m.in. Katolickie Radio Podlasie i portal regionalny podlasie24.pl

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.