Węgrów

Klub Nike Węgrów rozpoczął przygotowania do sezonu

Sport Czw. 03.08.2023 15:35:54
03
sie 2023

We wtorek, 1 sierpnia klub siatkówki kobiecej Nike Węgrów rozpoczął przygotowania do sezonu 2023/24 1. Ligi Kobiet. Zeszłoroczny beniaminek udział w rozgrywkach weźmie w odświeżonym składzie.

Węgrowianki w poprzedniej edycji rozgrywek utrzymały się w pierwszej lidze, mimo że zanotowały nieudaną drugą część sezonu. Siatkarki Nike szybko straciły szansę na grę w strefie play-off i musiały walczyć o utrzymanie. Jak często mówił trener Robert Kupisz spowodowane to było serią kontuzji, która dotknęła jego drużynę. Mimo wszystko dla zeszłorocznego beniaminka zachowanie prawa do występów na parkietach 1.Ligi Kobiet było sukcesem.

W czerwcu zarząd Nike pożegnał sporą grupę siatkarek, na to konto sprawdzono siedem nowych zawodniczek. W składzie drużyny znajdą się: rozgrywająca Martyna Piszcz, rozgrywająca Karolina Hochołowska, libero Paulina Wiśniewska, libero Weronika Dutkiewicz, atakująca Monika Głodzińska, atakująca Natalia Godlewska, środkowa Jagoda Michałek, środkowa Maja Orzyłowska, środkowa Kateryna Pylypenko, środkowa Oliwia Jankowska, przyjmująca Joanna Waszyńska, przyjmująca Dominika Surlit oraz przyjmująca Julia Okulus. Trenerem zespołu pozostanie Robert Kupisz.

W sierpniu klub rozpoczął okres przygotowawczy. Początkowo zawodniczki z Węgrowa pracować będą nad motoryką i przyzwyczajeniem organizmu do obciążeń jakie będą im towarzyszyć przez cały sezon. Później przyjdzie czas na integrację oraz turnieje przedsezonowe. Warto dodać, że nową kapitan zespołu została Jagoda Michałek, która w Nike Węgrów rozgrywać będzie trzeci sezon.

Więcej w materiale Łukasza Goławskiego.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.