Kolejne zwycięstwo Podlasia

Sport Pon. 14.10.2024 10:27:56
14
paź 2024

Piłkarze Podlasia w tym sezonie radzą sobie znacznie lepiej na własnym boisku. W Białej Podlaskiej odnieśli już piąte zwycięstwo w siedmiu meczach. Na wyjazdach zaś zdobyli tylko trzy punkty w pięciu spotkaniach. W sobotę pokonali rezerwy Wisły Kraków 2:0.

Podopieczni Artura Renkowskiego szybko objęli prowadzenie. Już w 9. minucie Marcin Pigiel wykorzystał doskonałą sytuację i otworzył wynik meczu. Wisła II przejęła inicjatywę, a najgroźniejszy w ich szeregach był Mateusz Młyński, który pod koniec pierwszej połowy mógł wyrównać, ale Paweł Lipiec skutecznie interweniował.

W drugiej połowie Wisła II ruszyła do ataku, choć pierwszy groźny strzał oddał Jarosław Kosieradzki, minimalnie chybiając. Goście mieli kolejne okazje, m.in. za sprawą Młyńskiego i Macieja Kuziemki, ale zamiast 1:1, Podlasie podwyższyło prowadzenie. Tomasz Andrzejuk wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Kosieradzki.

Do końca meczu Wisła II starała się zdobyć kontaktową bramkę. Młyński był najbliżej sukcesu, trafiając z rzutu wolnego w poprzeczkę. Lipiec zachował czyste konto, a Podlasie zdobyło kolejne trzy punkty u siebie.