Radzyń Podlaski

KSZO wywozi z Radzynia 3 punkty

Sport Wt. 29.08.2023 12:22:45
29
sie 2023

„Dla mnie ten mecz, ten wynik i decyzje sędziego są nie do zaakceptowania” - takimi słowami skwitował niedzielne starcie trener Orląt Marcin Popławski. Gospodarze faworytem nie byli, ale i tak dzielnie się postawili wracającym na odpowiednie tory zawodnikom z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Goście mocno rozpoczęli spotkanie od dwóch dobrych strzałów Adriana Szynki, lecz minęły one światło bramki. W 15. minucie dość nieoczekiwanie Orlęta zdobyły bramkę. Jednak Karol Rycaj był na spalonym i bramki nie uznano. Po pół godziny gry zawrzało na murawie. Za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Patryk Szymala, a ławka rezerwowych gospodarzy tak strajkowała, że i w ich kierunku sędzia pokazał dwie czerwone kartki. Po uspokojeniu sytuacji na boisku, Łukasz Mazurek II zdobył bramkę głową z rzutu rożnego. Według niektórych widzów piłka całym obwodem nie minęła linii bramkowej, mimo to sędzia bramkę uznał, o co żal miał trener Marcin Popławski. W przerwie meczu również on dostał czerwoną kartkę.

W 52. minucie wprowadzony z ławki Paweł Zdyb, podwyższył na 2:0. Radzynian stać było jedynie na próbę Denysa Ostrovskyia, ale nie stworzyła ona dużego zagrożenia. W kolejnych minutach tylko goście stwarzali sytuacje bramkowe. Najpierw z rzutu wolnego uderzył Michał Nawrot, a następnie zza pola Franciszek Lipka. W obu sytuacjach poradził sobie Igor Belka. Tuż przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą kartkę zobaczył Dmytro Yanchuk i biało-zieloni kończyli mecz w 9. Wynik do końca już nie uległ zmianie i pokazał jak wiele pracy czeka drużynę Orląt w kolejnych tygodniach.

W następnej kolejce Orlęta pojadą do Tarnowa na mecz z Unią. Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco, bo obie drużyny znajdują się w podobnej formie. Spotkanie odbędzie się sobotę, 2 września o godz.17:00.

III liga, grupa IV
5.kolejka


Orlęta Radzyń Podlaski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:1)
Bramki: Ł. Mazurek II 33, Zdyb 52

Orlęta: Belka – Szymala, Duchnowski, Cassio, Krashnevskyi, Szczypek (70 Piotrowski), Koszel, Szczygieł (64 Wrona), Ostrovskyi, Rycaj, Balicki (46 Yanchuk).
KSZO: Kot – Jarzynka, Ł. Mazurek II (70 Pisarek), Zimnicki (46 Zdyb), Brągiel (58 Orlik), Mężyk, Nawrot, Domagała (81 Ł. Mazurek I), Kołoczek, Szynka (66 Lis), Lipka.


Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.