Łuków

Łuków: Memoriał Antoniego Trybonia

Sport Sob. 22.06.2024 20:29:23
22
cze 2024

Ponad 600 młodych piłkarzy z 49 klubów wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Memoriał im. Antoniego Trybonia. Piłkarskie rozgrywki odbyły się w sobotę 22 czerwca w Łukowie. Po pandemicznej przerwie ponownie na turnieju gościła drużyna z Francji.

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Memoriał im. Antoniego Trybonia odbył się już po raz szesnasty. Jego organizatorem jest Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, które prowadzi Akademię Młodego Piłkarza – AMPlus Lumiko Łuków. Na boiskach przy ul. Warszawskiej oraz na boiskach nad Krzną spotkali się młodzi piłkarze z województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego, z roczników 2010 - 2016. W sumie w rozgrywkach wzięło udział 49 drużyn, a wśród nich ekipa z Francji, z Voisins-le-Bretonneux, partnerskiego miasta, która wróciła na turniej po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią.

XVI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Memoriał im. Antoniego Trybonia rozgrywano w sobotę 22 czerwca. Rozgrywki rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem bowiem przed tuż przed 9.00, o której to godzinie miał się rozpocząć turniej, zaczęło bardzo intensywnie padać. Ale później już pogoda dopisywała i wszyscy mogli skupić się na graniu.Mecze rozgrywano w pięciu kategoriach wiekowych. Spośród drużyn z rocznika 2010/2011 i z 2012 niepokonane były ekipy z Akademii Piłkarza Perełki z Puław. W kategoriach 2013 i 2014 zwyciężyły drużyny Górnika Łęczna. Natomiast w najmłodszym roczniku 2015/2016 nie było klasyfikacji.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii – puchary. W każdym z roczników nagrodzono też najlepszego piłkarza, króla strzelców oraz bramkarza. Najlepszym bramkarzom nagrody wręczała pani Katarzyna Miszta, mama najbardziej znanego łukowskiego bramkarza, byłego zawodnika AMPlusa i Orląt, Cezarego Miszty.

XVI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców poświęcony prekursorowi sportu Antoniemu Tryboniowi przeszedł do historii. organizatorzy po raz kolejny pokazali, że Łuków to dobre miejsce dla sportu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.