Łuków

Łuków: srebro dla Szymona

Sport Wt. 25.05.2021 17:12:00
25
maj 2021

Szymon Suska ze Stowarzyszenia Szachistów Szachpol Łuków zdobył srebrny medal na Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach. Szymon na zawodach reprezentował Szkołę Podstawową nr 2.

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach odbywał się w dniach 14 - 21 maja w Pokrzywnej w województwie opolskim. W grupie chłopców do lat 11 Szkołę Podstawową nr 2 w Łukowie reprezentował Szymon Suska. Młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły Szkolnych Indywidualnych Mistrzów Polski w poszczególnych grupach wiekowych. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie.

Szymon Suska wygrał 5 partii, zremisował 4 partie i nie poniósł żadnej porażki. Pomimo, że zdobył tyle samo punktów co zwycięzca turnieju o ostatecznym wyniku zadecydowała punktacja pomocnicza. I ostatecznie Szymon zdobył drugie miejsce.

Rozwój młodego szachisty wspiera lokalna firma Jarosława Kurka. Wyjazd na mistrzostwa wsparł Urząd Miasta.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie chessarbiter.com.zdjęcia i informacja: Łukowskie Stowarzyszenie Szachistów Szachpol Łuków

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.