Garwolin

Mateusz Tkaczyk zwycięzcą Triathlonu Garwolińskiego

Sport Czw. 04.07.2024 09:16:31
04
lip 2024

Palące słońce i ekstremalnie wysoka temperatura nie pomagały w biciu rekordów, ale mimo to wszyscy ukończyli zawody ze świetnymi rezultatami. Ponad 100 zawodników wystartowało w XI Triathlonie Garwolińskim. Zawody wygrał Mateusz Tkaczyk. Najlepszą zawodniczką była Agnieszka Flont – jedyna startująca kobieta z powiatu garwolińskiego. Klasyfikację mieszkańców powiatu garwolińskiego wygrał Tomasz Suchodolski.

750 metrów do przepłynięcia, 20 km na rowerze i 5 km biegu. To zadanie, z którym zmierzyli się uczestnicy Triathlonu Garwolińskiego. 29 czerwca o godzinie 10:00 w Parku Wodnym Mamut wystartowała już jedenasta edycja tego wydarzenia. Na starcie stawiło się dokładnie 102 zawodników – głównie z Mazowsza i Lubelszczyzny.

Po przepłynięciu 750 metrów, triathloniści wsiedli na rowery i pokonali 20-kilometrową trasę prowadzącą do Huty Garwolińskiej. Na koniec przebiegli 5 km drogami serwisowymi przy obwodnicy Garwolina. Pogoda w tym roku dała się we znaki. Palące słońce i afrykańskie temperatury nie pomagały, ale mimo to wszyscy ukończyli zawody z doskonałymi wynikami i poniżej zakładanego limitu czasu.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Mateusz Tkaczyk z Puław, który na mecie pojawił się po 1 godzinie 5 minutach i 2 sekundach. Mateusz na najwyższym stopniu podium w Garwolinie stanął w tym roku już drugi raz. Pod koniec kwietnia został zwycięzcą IX Duathlonu Garwolińskiego. Drugi na mecie tegorocznego triathlonu był Sebastian Karaś z Łomianek, który zawody ukończył z czasem 1:06:26. Trzecie miejsce na podium zajął Michał Jadach z miejscowości Chodel z wynikiem 1:07:54.

Najlepsza wśród kobiet była Agnieszka Flont z Garwolina – jedyna mieszkanka powiatu garwolińskiego, która wzięła udział w zawodach. Agnieszka pojawiła się na mecie po 1 godzinie 19 minutach i 43 sekundach. Drugą kobietą na mecie była Ewelina Malinowska (1:20:38), a trzecią – Joanna Wasilewska (1:21:09). Obie zawodniczki są mieszkankami Warszawy.

W zawodach wzięło udział 11 reprezentantów powiatu garwolińskiego. Najlepszym zawodnikiem wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego był Tomasz Suchodolski (1:0817). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Kamil Zawadka (1:17:36). Na trzeciej pozycji uplasował się Przemysław Trzaskowski (1:18:51).

Wszyscy, którzy ukończyli zawody na mecie otrzymali pamiątkowe medale wykonane w pracowni ceramiki Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zwycięzcy otrzymali statuetki, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin, Gmina Garwolin, Park Wodny Mamut, Fundacja Aqua Life, Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie Horyzont.


Inf. Pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.