Mecz na stulecie Orląt

Sport Pon. 14.10.2024 09:38:58
14
paź 2024

Mistrz Polski Jagiellonia Białystok, uświetnił obchody stulecia klubu Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski. W sobotni poranek, 12 października białostoczanie rozegrali towarzyski mecz z czwartoligową drużyną Orląt, pokonując gospodarzy 3:0. Na trybunach stadionu w Radzyniu Podlaskim zasiadł komplet widzów, którzy mogli obejrzeć spotkanie rozgrywane w dwóch 30-minutowych połowach.

Trener Jagiellonii, Adrian Siemieniec, wystawił do gry większość kluczowych zawodników, z wyjątkiem tych powołanych do reprezentacji oraz leczących kontuzje. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. Jarosław Kubicki, Jetmir Haliti, Aurelien Nguiamba, Miki Villar, Marcin Listkowski oraz Lamine Diaby-Fadiga. Dwie bramki w tej części gry zdobył słowacki skrzydłowy Peter Kovacik, prezentując doskonałą formę.

W ostatnich 15 minutach meczu na boisko weszli m.in. Afimico Pululu, Kristoffer Hansen, Taras Romanczuk i Jesus Imaz. To właśnie Imaz ustalił wynik spotkania, zdobywając trzecią bramkę dla mistrzów Polski.

Przed meczem trener Siemieniec podziękował za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w jubileuszu klubu z Radzynia Podlaskiego. Złożył także życzenia władzom i kibicom Orląt, wręczając pamiątkową paterę z okazji setnej rocznicy istnienia klubu. "Powodzenia na sportowym szlaku" – dodał.