Młodzi łukowianie na turnieju w Siedlcach

Sport Śr. 23.06.2021 12:10:45
23
cze 2021

Drużyna Coco Jumbo z Łukowa, składająca się z chłopców z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej, zdobyła pierwsze miejsce podczas finałowych rozgrywek „Sokolik 2021”. Młodzi łukowianie na turnieju w Siedlcach zdobyli też drugie miejsce w grupie, w której grali uczniowie klas czwartych i młodsi.

Finał Regionalnego Turnieju Drużyn Podwórkowych w Piłce Nożnej ,,Sokolik 2021’’ odbył się 18 czerwca w Siedlcach. Do rozgrywek zakwalifikowały się cztery drużyny z Łukowa, które wygrały XXI Łukowski Turniej Drużyn Podwórkowych w Piłce Nożnej pamięci Grzegorza Kowalewskiego, organizowany przez OSiR i Łukowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Łuków na turnieju w Siedlcach reprezentowały drużyny: GOLasy - grupa I chłopcy z klas IV i młodsi; Orły - grupa II chłopcy z klas V – VI; Coco Jumbo - grupa III chłopcy z klas VII i VIII oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 - grupa IV dziewczęta szkoły podstawowe.

W finale „Sokolika 2021” spotkały się drużyny z Garwolina, Węgrowa, Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Łukowa. Młodzi łukowianie pokazali co potrafią. Drużyna Coco Jumbo zajęła pierwsze miejsce, a drużyna GOLasy miejsce drugie. Dwie pozostałe ekipy z Łukowa: Orły i SP5 zajęły czwarte miejsca. Najlepszym zawodnikiem w grupie III został zawodnik drużyny „Coco Jumbo” Bartosz Chojniak, a zawodnikiem z największym zaangażowaniem i największą ilością strzelonych bramek Jakub Mazurek. Zwycięskie drużyny otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe.

zdjęcia i informacja: Magdalena Gaj OSiR Łuków