MPKK Sokołów Podlaski odegrał się po porażce

Sport Pon. 13.03.2023 12:39:04
13
mar 2023

W meczu 24 kolejki 1.Ligi Kobiet, MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski podejmował na własnej hali AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk. Sokołowianki chciały zatrzeć złe wrażenie po porażce w Olsztynie. Spotkanie odbyło się 12 marca.

Zawodniczki MPKK rozpoczęły mecz od przejęcia piłki po rzucie sędziowskim. Chwilę później pierwsze punkty rzuciła Jastina Kosalewicz. Pierwsze fragmenty sokołowianki poświęciły na budowanie przewagi, jednak koszykarki z Politechniki odrobiły stratę i w połowię kwarty wyszły na prowadzenie 16:17. Mecz się wyrównał i przed rozpoczęciem drugiej części na tablicy wyników widniało 25:24.

Na początku drugiej odsłony, gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Przełomowe okazały się dwie akcje Kingi Dzierbickiej. Zawodniczka z Sokołowa rzuciła „trójkę”, a następnie oddała celny rzut pod koszem. Gospodynie wyszły na prowadzenie 36:31 i nie oddały go do końca meczu. Miejscowe koszykarki wykazywały się większą skutecznością pod koszem, dlatego na przerwę schodziły przy wyniku 44:37.

W trzeciej kwarcie cały czas obserwowaliśmy wyrównany mecz z lekką przewagą zespołu gospodarzy. Mimo tylko czterech zdobytych oczek, na uwagę zasługuję postawa Dzierbickiej. Rozgrywająca świetnie kreowała grę koleżanek i rozprowadzała piłkę na parkiecie. Zespół AZS-u mimo walecznej gry tracił do lidera ligi 12 punktów przed decydującą partią.

Ostatni akt meczu to pokaz pełni składu MPKK. Trener dał pograć rezerwowym, które odwdzięczyły się dobrą grą oraz punktami. Z dobrej strony prezentowała się Żaneta Szcześniak oraz Kamila Płatek. Sokołowianki ostatecznie wygrały całe spotkanie 88:63.

Wygrana umocniła MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski na pozycji lider 1.Ligi Kobiet. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej sokołowianki mają 41pkt i znajdują w komfortowej sytuacji.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski vs AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 88:63(25:24, 19:13, 18:13,26:13)
MVP: Żaneta Szcześniak 19 pkt

Skład MPKK: 4.Klaudia Gołębiewska 0, 7.Kamila Płatek 3, 8.Wiktoria Jastrzębska 2, 9. Natalia Pietrzak 1, 10. Karolina Zieniewska 8, 12. Viyaleta Kiuliak 18, 13.Kinga Dzierbicka 16, 14.Jastina Kosalewicz 10, 15.Żaneta Szcześniak 19, 16. Aleksandra Dec 1, 17.Aleksandra Iwaniuk 10.

Info: Łukasz Goławski