MPKK Sokołów w finale rozgrywek 1.Ligi kobiet

Sport Pon. 08.05.2023 15:59:09
08
maj 2023

Mecz, który odbył się 6 maja w Poznaniu był spotkaniem rewanżowym w ramach półfinału 1.Ligi koszykówki kobiet. MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - drużyna trenowana przez Mariusza Świerka zagrała z MUKS Poznań. Pierwsze starcie wygrały sokołowianki, dzięki temu potrzebowały tylko jednego zwycięstwa by przejść do finału rozgrywek.

MPKK bardzo dobrze wszedł w mecz. Po upływie trzech minut prowadził już 10:0. W pierwszych fragmentach dużo pozytywnych bodźców koleżankom dostarczyła Kinga Dzierbicka. Rozgrywająca dwa razy trafiła z linii 6,75 metra. Później do głosu doszły gospodynie, które odrobiły kilka punktów. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 11:18.

Następna część była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu miejscowych. Koszykarki Macieja Brodzińskiego odrobiły stratę i grały punkt za punkt. Na początku impuls do ataku dawały Natalia Błaszczak i Nicola Batura, a w końcówce do remisu 33:33 doprowadziła Weronika Piotrowska. Gości ostatnim rzutem na prowadzenie wyprowadziła Jastina Kosalewicz.

Po zmianie stron koszykarki rozpoczęły grę przy stanie 33:34. Drugą połowę mocnym akcentem zaczęła Kosalewicz. Zdobyła ona dwie „dwójki z rzędu”, bardzo szybko odpowiedziała jej jednak Marta Dymała, która swoimi punktami doprowadziła wynik do remisu. Kapitan sokołowianek nie pozostała dłużna. Po punktach poznanianki dołożyła jeszcze dwa celne lay-upy. W dalszej części przyjezdne nie traciły już oczek i dokładały kolejne. W ostatnich minutach na parkiecie zabłysnęła Viyaleta Kiuliak. Zawodniczka z Sokołowa oddała trzy celne próby, dzięki czemu przed decydującym aktem widniał wynik 39:50.

Ostatnia kwarta na początku była wyrównana. Oba zespoły utrzymywały wywalczoną wcześniej różnicę punktową. Dopiero w końcówce MPKK uzyskał minimalną przewagę, dzięki czemu mecz skończył się wynikiem 52:68.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski grająca pod kierunkiem Mariusza Swierka awansuje do finału 1.Ligi koszykówki kobiet. W nim zmierzy się z legendarną Wisłą CanPack Kraków. Klub z Krakowa ma na swoim koncie wiele mistrzostw Polski oraz startów w europejskich pucharach.

MUKS Poznań – MPKK Sokołów S.A. 52:68
(11:18, 22:16, 6:16, 13:18)

MPKK: Kosalewicz 19, Kiuliak 18, Dzierbicka 18, Płatek 4, Jastrzębska 4, Zieniewska 3, Iwaniuk 2, Jańczuk, Dec, Pietrzak.