Nieudany wyjazd do Połańca

Sport Pon. 10.04.2023 21:43:25
10
kwi 2023

Spisujące się całkiem dobrze w rundzie wiosennej, Podlasie pojechało w sobotę, 8 kwietnia do Połańca na mecz z Czarnymi. Drużyna ze środka tabeli, ale w najwyższej formie w lidze na ostatnie 6 spotkań wygrali 5. Bialczanie chcieli podtrzymać serię bez porażki.

Warunki pogodowe trzymały w szachu organizatorów, którzy chcieli przełożyć to spotkanie. Na takie rozwiązanie nie godzili się przyjezdni. Ostatnie słowo, jednak należało do arbitra, który nakazał grać. Ze względu na grząską murawę mecz nie zachwycał. W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Rafała Misztala, w całym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Michał Banik, pokonując bramkarza strzałem sprzed pola karnego.

Po zmianie stron biało-zieloni przycisnęli. I ich upór przyniósł rezultat w 66. minucie. Akcję wyprowadził Marcin Pigiel. Ww polu karnym już czekał Damian Lepiarz.  Otrzymawszy futbolówkę, zwiódł obrońcę i pewnie wyrównał. Podopieczni Artura Renkowskiego nie zwalniali. Chwilę później strzał Pigla gospodarze musieli wybijać z linii bramkowej. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 77. minucie w z pozoru niegroźnej sytuacji, Erwin Bahonko sfaulował przeciwnika w polu karnym a
jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Eryk Galara. Odrabianie strat przez gości było tym trudniejsze, że Filip Arak obejrzał drugą żółtą kartkę i Podlasie, mecz kończyło w 10. Do końca spotkania konkretnych sytuacji brakowało i wynik już się nie zmienił.

Trener Podlasia Artur Renkowski przyznał, że Czarni mieli w tym spotkaniu więcej „momentów”, ale same bramki stracone uznaje za podarowane przez jego zespół.
Następne spotkanie bialczanie rozegrają u siebie 15 kwietnia z drużyną Podhale Nowy Targ. Początek o godzinie 17:00.