Olimpijczyk Łuków drugim klubem w Polsce

Sport Wt. 23.05.2023 10:23:46
23
maj 2023

10-osobowa reprezentacja Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej wystartowała w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów. I to był bardzo udany występ.

Mistrzostwa Zrzeszenia LZS do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów odbywały się w dniach 18 - 21 maja w Ciechanowie. Zgłosiło się do nich 301 osób z ponad 60 klubów z całej Polski i zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych (w Polsce do tej organizacji należy ponad 90% klubów posiadających licencję PZPC). Bardzo udany występ na mistrzostwach zaliczyli reprezentanci Olimpijczyka Łuków, którzy wyjechali do Ciechanowa w licznym 10-osobowym składzie.

I tak, Oliwia Markiewicz w kat. 45 kg i Andżeliki Młynarczyk do 55 kg zwyciężyły w swoich kategoriach wagowych, a brązowy medal w kat. 55 wywalczyła Julia Linkiewicz. W kat. 59 kg zaprezentowała się Patrycja Domańska. I nie zawiodła. Zaliczając wszystkie podejścia i ustanawiając rekordy życiowe z wynikiem 102 kg w dwuboju (45+57) zajęła wysokie piąte miejsce.

W kategorii młodzik, Olimpijczyk Łuków reprezentowali trzej młodzi i początkujący sztangiści: Rafał Łobejko, Krystian Śledź i debiutujący w zawodach podnoszenia ciężarów Filip Królikowski. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Rafał, który w najcięższej kat. wagowej +96 kg wywalczył brązowy medal. W kat. 61 kg wystąpił Krystian Śledź i Filip Królikowski, którzy zajęli kolejno 7 i 9 miejsce.

W ostatnich dwóch dniach imprezy na pomost wyszli juniorzy młodsi. W kat. 61 kg świetnie zaprezentował się Błażej Borkowski, który zaliczył wszystkie podejścia, ustanowił nowe rekordy życiowe i jak się później okazało, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe (uzyskany wynik mnoży się przez współczynnik wg tabeli Sinclaira). Za to osiągnięcie Błażej otrzymał nagrodę finansową w wysokości 600 zł.

W kat. 73 kg wystąpił Piotr Zachoszcz, który po pasjonującej walce zajął trzecie miejsce z wynikiem 198 kg w dwuboju (82+116). To pierwszy medal rangi mistrzostw Polski tego zawodnika.

W kolejnej kat. wagowej do 81 kg wystąpił ostatni, z dziesięciu startujących reprezentantów Olimpijczyka, Kacper Nowosielski. W rwaniu osiągnął wynik 95 kg (rekord poprawiony aż o 10 kg), w podrzucie udźwignął 116 kg, co w dwuboju dało wynik 211 kg. Wystarczyło to na zajęcie czwartego miejsca, co w tym przypadku jest dużym osiągnięciem.

Podopieczni Roberta Dołęgi wywalczyli w sumie 6 medali, trzy złote i trzy brązowe. W klasyfikacji U17 zajęli 2 miejsce na prawie 60 zgłoszonych klubów z całej Polski. Lubelskie wygrało klasyfikację województw.

Informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej