Orlęta rozbite w Stalowej Woli

Sport Wt. 06.06.2023 17:45:38
06
cze 2023

Radzyńskie Orlęta w bieżącej rundzie znajdują się w fatalnej dyspozycji. W niedzielę, 4 czerwca biało-zieloni udali się do Stalowej Woli na mecz z liderem. Stal była zdecydowanym faworytem.

Z uwagi na bezpieczne miejsce w tabeli i małą szansę na zwycięstwo trener Babiarz wystawił wielu młodych zawodników. Stal walczy z Wieczystą Kraków o awans do II ligi, stąd nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów. Od początku było widać determinację zielono-czarnych, mimo to w pierwszych minutach orlęta broniły się dzielnie. Skończyło się to w 24. minucie, kiedy Jakub Kowalski dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę przejął Koseia Iwao i otworzył wynik spotkania. Stal poszła za ciosem i już dwie minuty później Kacper Wydra celnym strzałem z pola karnego podwyższył prowadzenie. W 34. minucie można powiedzieć, że było już po meczu. Wówczas Tomasz Kołbon niepostrzeżenie minął w polu karnym dwóch obrońców, dograł w tempo do Adama Imiela, a ten z bliska trafił na 3:0.

Na drugą część spotkania Orlęta wyszły w nieco innym ustawieniu. Nie wpłynęło to jednak w znaczący sposób na przebieg gry. W 62. minucie Iwao strzelił kolejną bramkę na konto gospodarzy. Orlętom nie można było odmówić zaangażowania w tym meczu, ale różnica poziomu na murawie była aż nadto widoczna. W 74. minucie piłkarze Stali wykorzystali ilość wolnego miejsca pozostawioną przez gości. Piotr Rogala oddał celny strzał i tym samym zakończył strzelenie bramek w tym spotkaniu.

Trener Orląt po meczu przyznał, że w ostatnich kolejkach jego drużyna skupia się na walce w klasyfikacji Pro Junior System. 200 tys. zł, które można uzyskać w ramach programu stworzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej jest dla klubu bardzo ważne, ponieważ zespół budowany jest głównie pod ten system.

Następne spotkanie Orlęta zagrają u siebie z Lublinianką Lublin, mecz zaplanowano na 10 czerwca o godzinie 17:30.