Patronat medialny

Paratriathlon Kraina Liwca w Łochowie

Sport Pon. 12.02.2024 14:18:32
12
lut 2024

Rok temu wystartował pierwszy charytatywny Paratriathlon z błoni Pałacu i Folwarku w Łochowie. 80 zawodników wzięło udział w zawodach. Trzy i czteroosobowe drużyny w skład której wchodziła min. jedna osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności, pobiegły, popłynęły kajakami i pojechały rowerami na trasach wyznaczonych w obrębie Gminy Łochów. Łącznie 44 kilometry. 20 kwietnia kolejni śmiałkowie mają szansę stanąć na starcie.

Zawodnicy wystartują w wyścigu rowerowym po pobliskich drogach 22 km, pobiegną malowniczymi ścieżkami 6 km i popłyną kajakami po rzece Liwiec 15 km. W skład drużyny 3- lub 4-osobowej musi wchodzić 1 osoba, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Jeśli brakuje Wam zawodnika, pracownik Fundacji Leny Grochowskiej może stać się jednym z nich. To sposób na integrację z osobami z niepełnosprawnościami i stworzenie drużyny marzeń. Z fundacją można kontaktować się mailowo na adres wydarzenia@fundacjalenygrochowskiej.pl

To wydarzenie łączy ducha sportowej rywalizacji, super zabawę i integrację osób pełnosprawnych z osobami ze szczególnymi potrzebami.
W Paratriathlonie Kraina Liwca, zwycięży drużyna, która uzyska najkrótszy łączny czas ze wszystkich trzech dyscyplin sportowych. Dodatkowo w każdej z dyscyplin: bieg, spływ kajakowy, rower, zostaną przyznane nagrody dla osób z niepełnosprawnością, które osiągną najkrótszy czas w swojej dyscyplinie i kategorii z podziałem na mężczyzn i kobiety.

Klasyfikacja drużynowa
I nagroda - voucher 3000 zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe;
II nagroda -voucher 2000zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe;
III nagroda- voucher 1000zł na pobyty w Arche Hotelach, nagrody rzeczowe.

Podczas wydarzenia organizowane są także bezpłatne biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Dla dzieci i kibiców Fundacja Leny Grochowskiej przygotuje strefę rekreacji z animacjami dla najmłodszych i strefą relaksu dla nieco starszych. Sport, pozytywna adrenalina, zabawa i miłe towarzystwo to wszystko i wiele więcej czeka na uczestników w Pałacu i Folwarku w Łochwie.

Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony zostanie na wyposażenie Ekofarmy, która spełni funkcję gospodarstwa społecznego. W niewielkiej miejscowości 15 km od Siedlec znajdą się mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

„Czasami nie cel jest najważniejszy, liczy się sama droga i to czego na niej doświadczyliśmy.” Fundacja Leny Grochowskiej wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnota Arche czekają i zapraszają do tworzenia wspólnych doświadczeń i integracji z osobami z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji i zapisy prowadzone są TUTAJ.
Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.