Garwolin

Piąty etap ŻTC BIKE RACE w Garwolinie

Sport Śr. 15.05.2024 15:37:08
15
maj 2024

19 maja Garwolin i okolice staną się areną kolarskich zmagań w ramach największego cyklu wyścigów kolarstwa szosowego dla amatorów w Polsce - ŻTC BIKE RACE. Czas na piąty etap zmagań.

– Jeżeli wierzyć zapowiedziom synoptyków czeka nas słoneczna pogoda na ściganie, a do tego trasa, która zadowoli każdego sympatyka zmagań na szosie. Zapraszamy na najbliższy etap naszego cyklu do Garwolina – zachęca do udziału dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Rywalizacja odbędzie się z podziałem na kategorie wiekowe, na rundzie o długości 27 kilometrów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 108 km, zaś najstarsze jedną pętlę. Trasa wystartuje przy ul. Kościuszki (przy ul. Olimpijskiej), następnie cyklistów czeka ul. Staszica, Spacerowa i kolejno Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i Garwolina. W Garwolinie wjazd Jana III Sobieskiego i Wiejską do Alei Legionów, gdzie jest meta. Start pierwszej grupy startowej zaplanowano na 12:30. W garwolińskim etapie odbędą się dodatkowo Mistrzostwa Ziemi Garwolińskiej.

Baza będzie miała miejsce na parkingu w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej. Tam też znajdzie się biuro zawodów, a po ich rozegraniu odbędą się dekoracje najlepszy zawodników. Po wyścigu zaplanowano atrakcje - „uRODZINY na Senatorskiej”. Zorganizowany na tej ulicy festiwal przeniesie gości w świat barw, smaków i dźwięków lokalnej kultury i tradycji.

– To już piąty raz, gdy historia prestiżowego wyścigu kolarskiego w naszym mieście zatacza koło. Jest mi niezmiernie miło ponownie gościć organizatorów i uczestników ŻTC BIKE RACE. Zapraszam na to wydarzenie wszystkich - od sportowców po tych, którzy z rowerem nie mieli styczności od lat. Przyjdźcie, okażcie wsparcie, pokibicujmy razem i uczestniczmy w tym kolarskim, szosowym szaleństwie. – zaprasza burmistrz miasta Marzena Świeczak, która objęła etap honorowym patronatem.

Organizatorem ŻTC BIKE RACE 2024 jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.