Podlasie niepokonane od 10 spotkań

Sport Pon. 12.06.2023 15:03:06
12
cze 2023

Walcząca o utrzymanie drużyna KS Wiązownica przyjechała 10 czerwca do Białej Podlaskiej na mecz z Podlasiem. Gospodarze znajdują się w świetnej formie i byli zdecydowanym faworytem. Goście mogli liczyć jedynie na to, że Podlasie o nic już nie gra i może odpuścić sobie to spotkanie.

Boisko zweryfikowało, że Podlasie nie miało zamiaru odpuszczać tego spotkania. Już w 4. minucie Jarosław Kosieradzki celnie dośrodkował w pole karne, gdzie Maciej Kurowski otworzył wynik meczu. Kilka minut później to Kosieradzki cieszył się ze zdobytego gola. Dwubramkowe prowadzenie to ponoć najniebezpieczniejszy wynik, o czym gospodarze mieli się przekonać w dalszej części gry. W końcówce pierwszej połowy determinacja gości przyniosła rezultat. Sebastian Rak zdobył gola kontaktowego z rzutu rożnego.

Gol do szatni podciął skrzydła biało-zielonym, w drugiej części gry. W 63. minucie Kacper Chełmecki doprowadził do wyrównania. Goście jeszcze mocniej przycisnęli i do końca meczu dominowali przeciwnika, lecz w ostatniej minucie meczu los jakby z nich zadrwił. Jedna z niewielu sytuacji Podlasia w drugiej połowie, rzucona piłka z autu w pole karne padła łupem Artura Balickiego, który dał gospodarzom zwycięstwo w tym spotkaniu.

Na ostatnie spotkanie w tym sezonie, bialczanie pojadą do Tarnowa na mecz z Unią. Unia, aby utrzymać się w lidze, musi zdobyć punkty bądź liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach. Zapowiada się dobre widowisko, którego początek zaplanowano na 17 czerwca o 17:00.