Biała Podlaska

Podlasie przegrywa mecz na szczycie

Sport Pon. 20.11.2023 17:25:45
20
lis 2023

W sobotę, 18 listopada w ramach 17. kolejki III ligi, grupy IV rozpędzone Podlasie podejmowało u siebie wicelidera ligi Avię Świdnik. Był to mecz z kategorii tych o 6 punktów, dodatkowo bez jasnego faworyta. Przed spotkaniem emocje sięgały zenitu i nawet pogoda nie przeszkodziła w rozegraniu interesującego spotkania.

Podlasie do tej pory jest najlepszą defensywą ligi i od 23 września pozostają niepokonani, ale mecz z Avią był z pewnością najtrudniejszym w tej części rozgrywek. Przebieg pierwszej partii gry mógł być dla kibiców zgromadzonych na trybunach nieco rozczarowujący. Goście grali lepiej, stwarzali więcej okazji na bramkę. W 22. minucie były piłkarz Orląt Radzyń Podlaski Arkadiusz Maj uderzył głową nad bramką po wrzutce Pawła Ulicznego. Pomimo że strzał był niecelny, zwiastował to, co wydarzyło się chwilę później. Ponownie Maj tym razem w indywidualnej akcji zbiegł ze skrzydła i huknął nie do obrony. Była to jego pierwsza bramka w barwach Avii. Do przerwy obie drużyny miały okazje w stałym fragmencie gry: dla Podlasia - Patryk Kapuściński, z kolei dla gości Patryk Małecki, obie jednak nie stanowiły większych problemów dla bramkarzy.

Po zmianie stron biało-zieloni ruszyli do ataku, a goście czyhali na kontry. Po jednej z kontr Małecki uderzył zza pola, ale Rafał Misztal poradził sobie ze strzałem. Kilka minut później najlepszy strzelec Podlasia Mateusz Wyjadłowski stanął w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z Tadeuszem Grabowskim. Chwilę później wybił futbolówkę z linii bramkowej po strzale jednego z zawodników Podlasia. Jeszcze w końcówce gospodarze trafili w poprzeczkę i do końca spotkania naciskali, mimo to nieznacznie ulegli.

Ostatnie spotkanie w tym roku Podlasie rozegra u siebie w piątek, 24 listopada o godzinie 17:00 z KS Wiązownica.

III liga, grupa IV
17. kolejka
Podlasie Biała Podlaska – Avia Świdnik 0:1 (0:1)

Bramka: Maj 27

Podlasie: Misztal – Kapuściński, Podstolak, Avdieiev, Salak, Andrzejuk (46 Orzechowski), Kamiński, Pigiel, Jakóbczyk (62 Kosieradzki), Kobyliński (69 Pacek), Wyjadłowski.

Avia: Grabowski – Zagórski, Dobrzyński, Mykytyn, Rozmus (84 Zając), Kafel (79 Popiołek), Uliczny, Kalinowski (64 Myszka), Małecki, Maj, Paluchowski (64 Rak).

Fot. Podlasie Biała Podlaska
Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.