Podlasie remisuje z Avią

Sport Pon. 03.04.2023 17:15:59
03
kwi 2023

Zawodnicy Podlasia po przełamaniu na własnym stadionie podejmowali w sobotę, 1 kwietnia Avię Świdnik, która jeszcze nie wygrała w tej rundzie. Gospodarze byli bliscy zwycięstwa, ale w końcówce bramka z rzutu karnego zmieniła losy spotkania.

Od początku spotkania żółto-niebiescy przeważali na murawie. Groźny strzał głową oddał Mateusz Kompanicki, lecz nie zdobył bramki. Zawodnicy Artura Renkowskiego nastawili się na grę z kontry, co przyniosło efekt w 23. minucie. Z akcją wyszedł Wiktor Niewiarowski, były zawodnik Polonii Warszawa dograł do Damiana Lepiarza, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i otworzył wynik spotkania. Bialczanie szli za ciosem i chwilę później ponownie Niewiarowski, tym razem w roli egzekutora, przegrał pojedynek z Dawidem Rosiakiem. Do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron początkowe minuty ku zaskoczeniu lepiej zagrali gospodarze. Było to tylko chwilowe, bo przez resztę spotkania przewagę mieli goście. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego nie potrafili przekuć przewagi na bramkę. Biało-zieloni ustawili przed nią bardzo szczelny mur. W 85. minucie Rafał Kursa znalazł w nim lukę i wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Paweł Uliczny. W końcowych minutach goście jeszcze mieli dobrą okazję na odniesienia zwycięstwa po rzucie wolnym, ale doświadczony Rafał Misztal nie dał się oszukać i uratował punkt dla Podlasia.

Podlasie następne spotkanie rozegra na wyjeździe w sobotę, 8 kwietnia o godzinie 12:00 z Czarnymi Połaniec.