Łuków

Pracowita majówka zawodniczek GKS Armaty Stoczek Łukowski

Sport Czw. 06.05.2021 15:27:12
06
maj 2021

Majowy weekend zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski spędziły bardzo pracowicie. Podopieczne Ryszarda Wałachowskiego brały udział w zawodach w Dzierżoniowie i w Chęcinach.

W sobotę 1 maja w Dzierżonowie odbył się Puchar Polski Kadetek, który był II eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze zaprezentowała się na nim 15-letnia Agata Kazanecka, która po wygraniu trzech walk eliminacyjnych dotarła do finału w swojej kategorii wagowej do 65 kg. Tym samym urosła do grona faworytek do medalu MP w swojej kategorii – informuje nas trener Ryszard Wałachowski. I dodaje, że Agata jest najmłodszym rocznikiem startującym w kadetkach i wygrywa ze starszymi przeciwniczkami. Po tych zawodach młoda zawodniczka pojechała do Poznania na obóz reprezentacji Polski przygotowujący do startów na ME U-17 oraz ME- U-15.
W poniedziałek 3 maja młodziczki Armat pojechały do Chęcin, gdzie odbył się Turniej o Puchar Ziemi Chęcińskiej. W zawodach uczestniczyły drużyny z siedmiu województw. W zawodach dobrze zaprezentowała się Kinga Kamola, która zdobyła brązowy medal w kategorii 50 kg.

Za dwa tygodnie Agata Kazanecka i Kinga Kamola wezmą udział w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy U-15. Będą walczyć o możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach, które odbędą się w Bułgarii.zdjęcia i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.