Remis Podlasia z liderem

Sport Pon. 08.04.2024 14:00:57
08
kwi 2024

W sobotę, 6 kwietnia zawodnicy Podlasia Biała Podlaska pojechali do Krakowa na mecz z Wieczystą, która znajduje się w wyśmienitej formie. Goście natomiast mają patent na drużynę z Krakowa i pokazali to w tym meczu.

Wieczysta Kraków przed tym meczem miała imponującą serię 11 meczów wygranych z rzędu oraz 16 bez porażki. Ostatni raz przegrali właśnie z Podlasiem w Białej Podlaskiej (3:2). W pierwszej części gry gospodarze grali piłką, a zawodnicy Podlasia dobrze trzymali ich na dystans od własnej bramki. W 33. minucie Manuel Torres dostał dobre podanie w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Do przerwy było dość spokojnie i do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Wieczysta starała się przycisnąć rywala, ale tylko naraziła się na kontry gości. Po jednej z nich dobrze zabrał się z piłką Mateusz Wyjadłowski, przebiegł pół boiska, uderzył nisko i trafił w słupek. Jeśli piłka leciałaby w bramkę, bramkarz nie miałby nic do powiedzenia.

Chwilę później pod drugą bramką nieprzyjemny strzał dla Rafała Misztala oddał Rafał Pietrzak W 67. minucie kolejna kontra gości tym razem w roli głównej Jarosław Kosieradzki, ale zbiegł zbyt na skrzydło i lekki strzał nie sprawił problemów Patrykowi Letkiewiczowi. Podlasie zaczęło oblężenie bramki Wieczystej i w 77. minucie po wrzutce z głębi pola, Damian Lepiarz strzałem głową otworzył wynik meczu. Biało-zieloni z prowadzenia cieszyli się dokładnie 5 minut. Maciej Jankowiak po rzucie rożnym uderzył głową i zdobył, jak się później okazało gola na wagę 1 punktu.

Następne spotkanie Podlasie rozegra u siebie w sobotę, 13 kwietnia o 17:00 z Podhalem Nowy Targ.