Sport Pon. 03.06.2024 13:02:15
03
cze 2024

W sobotę, 1 czerwca w Radzyniu Podlaskim przy obfitych opadach deszczu Orlęta zmierzyły się z Garbarnią Kraków. Obie drużyny już o nic nie grają, ale spotkanie było dość ciekawe.

Orlęta szybko wyszły na prowadzenie. W 12. minucie Mateusz Majbański zdobył bramkę otwierającą. Garbarnia ruszyła do ataku, efektem tego była piękna bramka z rzutu wolnego Michała Kleca. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Pierwsze minuty drugiej części gry było pod dyktando gospodarzy, ale po kwadransie, gra się wyrównała. W 64. minucie Kacper Durda wykorzystał wrzutkę Mateusza Sowińskiego i Garbarnia wyszła na prowadzenie. Nie minęło 5 minut jak Klec zmarnował dobrą okazję po kontrze. Za to Danił Boiko nie pomylił się w polu karnym i mieliśmy 3:1. Orlęta stać było jeszcze na gola kontaktowego Juniora Radzińskiego, to była ostatnia bramka biało-zielonych w III lidze przed własną publicznością.

W ostatniej kolejce tego sezonu Orlęta zmierzą się na wyjeździe z Chełmianką Chełm, to spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 8 czerwca o 17:00.