Trwa fatalna passa siatkarek z Węgrowa!

Sport Niedz. 12.03.2023 15:35:03
12
mar 2023

PMKS Nike Węgrów, 11 marca udało się na mecz wyjazdowy do Mogilna. W 22 kolejce 1. Ligi Kobiet, siatkarki z Węgrowa podejmowały MKS Sokół Mogilno. Gospodarze podchodzili do spotkania w roli faworyta.

W pierwszym secie spotkania, zawodniczki z Mogilna tylko raz pozwoliły węgrowiankom wyjść na prowadzenie. Na początku spotkania świetną zagrywką popisywała się Izabela Trocińska. Dzięki jej mocnym serwisom, Nike doprowadziło do wyniku 5:6. W pozostałej części seta gra mocno falowała. Zawodniczki MKS-u naprzemiennie wypracowywały i traciły przewagę. Gospodynie wytrzymały jednak końcówkę i wygrały 25:21.

Druga odsłona meczu do pewnego momentu była bardzo wyrównana. Siatkarki obydwu zespołów popełniały dużo błędów, dlatego gra toczyła się punkt za punkt. Przełomowy okazał się blok punktowy Pauliny Strowiąs, a później as serwisowy Wiktorii Przybyło. Pozwoliło to wyjść miejscowym zawodniczkom na prowadzenie 15:12. Kujawianki nie oddały już przewagi i wygrały kolejnego seta do dwudziestu.

Trzeci set był jedynym wygranym przez drużynę gości. Pierwsze fragmenty nie pozwoliły nikomu zbudować większej różnicy punktowej. Pierwsze na prowadzenie wyszyły panie z Mogilna, jednak od stanu 11:8 role zaczęły się odwracać. Ponownie kluczową rolę odegrała mocna zagrywka. Przy serwisie Joanny Waszyńskiej, gościom udało się odrobić cztery punkty. Później mecz ponownie się wyrównał. Końcowe momenty należały jednak do przyjezdnych, które wygrały 22:25.

Początek ostatniej partii należał do rozpędzonych węgrowianek, jednak potem znów obydwa zespoły grały punkt za punkt. Druga cześć seta to niestety dominacja siatkarek Sokoła Mogilno. Dwie udane akcje przy własnym serwisie pozwalają gospodyniom wyjść na prowadzenie 17:15. W końcówce wytrzymały presję i nie pozwoliły goniącemu Nike Węgrów doprowadzić do tie-breka. Ostatnie fragmenty to gra na przewagi, jednak po wygraniu tego seta, trzy punkty zostają w Mogilnie.

PMKS Nike Węgrów notuję siódmą porażkę z rzędu. Węgrowianki są w stanie wygrywać pojedyncze sety, jednak to za mało, by poprawić wynik punktowy w tabeli. Zawodniczki z naszego regionu zajmują jedenaste miejsce w tabeli i mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową 1.Ligi Kobiet.

MKS Sokół Mogilno vs PMKS Nike Węgrów 3:1(25:21, 25:20, 22:25, 28:26)

Skład PMKS Nike Węgrów: Michałek, Karnicka, Bielińska, Trocińska, Panufnik, Surlit, Dutkiewicz (libero) oraz Grabowska, Godlewska, Waszyńska, Ryglewicz, Kucharska (libero)