Tur wygrywa na własnej hali

Sport Pon. 27.03.2023 17:41:20
27
mar 2023

W meczu 29. kolejki Grupy B 2. Ligi, koszykarze KKS Tur Basket Bielsk Podlaski podejmowali u siebie UKS Trójkę Żyrardów. Spotkanie odbyło się 25 marca o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Poniatowskiego. Zespół z naszego regionu ma już zapewniony udział w fazie play-off.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli zawodnicy Trójki. W pierwszej minucie meczu zaskoczyli gospodarzy i wyszli na prowadzenie 2:7. Tur bardzo szybko odpowiedział. Celne rzuty za dwa oraz trzy punkty oddane przez Łukasza Kuczyńskiego pozwoliły odrobić straty. Gra jeszcze chwilę toczyła się punkt za punkt. Podczas 6 minuty odsłony dwa razy pod rząd „trójkę” trafił Wojciech Jakubiak. Koszykarz wyprowadził swój zespół na czteropunktowe prowadzenie. W końcowych sekundach widniał wynik 27:23.

W drugiej partii goście dominowali. Bardzo szybko wyszli na prowadzenie 28:37. Gospodarze ryzykowali rzutami z linii 6,75 metra, jednak próby okazywały się niecelne. Trójka skutecznie kontrowała i dobrze grała pod koszem. To wystarczyło, by na przerwę zejść z wynikiem 35:44. Basket zdobył zaledwie 8 oczek.

W drugiej połowie KKS przebudził się. Do walki w pierwszych minutach kolegów prowadził wcześniej wspomniany Kuczyński. Zawodnik Bielszczan zgarnął 7 punktów w 3 minuty. W drugiej części świetna skuteczność Jakubiaka oraz Pavela Karasevicha pomogła doprowadzić do ponownego otwarcia meczu w czwartej kwarcie. Tablica przedstawiła wynik 63:62 przed jej rozpoczęciem.

Decydująca odsłona była wyrównaną walką. Drużyny naprzemiennie wymieniały się prowadzeniem w meczu. Na początku lepiej prezentowali się przyjezdni. Krystian Koźluk popisał się pięknym wsadem przy wyniku 65:69. Potem jednak przebudzili się gospodarze, których liderzy poprowadzili do zwycięstwa 80:77.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski zagwarantował sobie czwartą pozycję w ligowej tabeli Grupy B. Na kolejkę przed końcem wiadomo, że swój mecz ćwierćfinałowy w drugiej fazie rozgrywek rozegra z TSK Roś Pisz. Koszykarzy z Podlasia czeka jeszcze ostatni mecz rundy zasadniczej. Spotkanie z Energa Basket Warszawa odbędzie się 2 kwietnia w stolicy.

Tur Basket Bielsk Podlaski — Trójka Żyrardów 80:77
(27:23, 8:21, 28:18, 17:15)

KKS Tur Basket skład: Wróblewski 7 (1/5, 10 as., 8 zb., 2 st.), Jakubiak 24 (6/12, 5 as., 5 zb., 2 prz., 3 st.), Marczuk 2 (3 as., 3 bl., 3 st.), Weres 4 (5 zb., 3 st.), Kuczyński 23 (4/10, 3 as., 12 zb., 2 bl., 3 st.) oraz: Krakowiak 3 (4 zb., 5 prz.), Bobka 5 (1/3, 2 st.), Urbański 0, Karasiewicz 12 (1/3).