Ważne zwycięstwo koszykarzy Probasketu

Sport Czw. 16.03.2023 10:33:25
16
mar 2023

15 marca, w hali przy ulicy Kopernika 9 w Mińsku Mazowieckim odbył się mecz 28. kolejki 2.Ligi Mężczyzn. Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki podejmował u siebie zespół Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli.

Pierwszą partię lepiej zaczęła drużyna gości. Przy próbie rzutu za trzy, faulowany był Mateusz Łączyński. Zawodnik wykorzystał później rzuty osobiste i wyprowadził Sokół na pierwsze prowadzenie w meczu. W początkowych fragmentach na tablicy wyników widniało 3:11 na korzyść ostrowian, jednak UKS odrobił częściowo stratę doprowadzając pod koniec do stanu 22:26.

W następnej odsłonie gospodarze całkowicie wrócili do gry. Asystą i punktami popisał się Jakub Zabłocki. Później walka stała się wyrównana. Obie drużyny nie odpuszczały i żadna nie potrafiła wyjść na wyraźne prowadzenie. W końcówce kwarty „dwójkę” trafił Mateusz Król i to Probasket schodził na przerwę z dwupunktową przewagą.

Trzeci akt znów nie ukazał wyraźnej dominacji którejś ze stron. Widać było, że grają ze sobą równorzędne zespoły. Decydująca okazała się ostatnia kwarta. To w niej dzięki grze Krzysztofa Grudnia oraz Jakuba Zabłockiego koszykarze z Mińska uciekli przeciwnikom. Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki wygrał 105:86.

Dzięki zwycięstwu klub z Mińska cały czas zachowuje szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki vs Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 105:86
(22:26, 31:25, 21:20, 31:15)

Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki skład: 0. Jakub Zabłocki 25, 2. Krzysztof Grudzień 29, 5. Igor Muszyński 2, 6. Rafał Król 27, 7. Mateusz Czemerys 6, 32. Filip Wicik 5, 33. Aleksander Wicik 0, 34. Sebastian Okoła 9, 50. Jan Lipiński 2.