Wygrana Sokołowa po blamażu w Łomiankach

Sport Pon. 27.03.2023 10:08:08
27
mar 2023

26 marca, w ostatnim meczu sezonu zasadniczego grupy A 1.Ligi kobiet MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski podejmował ŁKS KK Łódź. Spotkanie odbyło się w hali przy ulicy Skłodowskiej Curie w Sokołowie. Koszykarki miejscowego zespołu chciały zrehabilitować się za niespodziankę na ostatnim wyjeździe oraz wygraną potwierdzić swoje zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

Początek meczu przypomniał starcie z Łomianek. Sokołowianki jako pierwsze straciły punkty. Były nieskuteczne i potem dały sobie odskoczyć na 10:19. Taki stan meczu, jednak nie utrzymał się długo. Bardzo szybko odpowiedziała Kinga Dzierbicka, która celnie trafiła za trzy punkty. W końcówce agresywnie grały rywalki, co zaowocowało 4 rzutami wolnymi. Skuteczne wykonanie osobistych pozwoliło odrobić część straty. Przed rozpoczęciem drugiej kwarty widniał wynik 17:20.

Druga odsłona była podobna. MPKK wyrównał bardzo szybko. Gra na początku toczyła się punkt za punkt. Później zawodniczkom z Sokołowa nie wpadały trójki, przez co nie potrafiły budować przewagi oraz były skutecznie kontrowane. Minimalnie lepsze były łodzianki. W pewnym momencie ŁKS wygrywał 24:30. Koszykarki z Sokołowa ponownie przebudziły się w końcówce. Oczka trafione przez Kiuliak oraz Jastrzębską pomogły w odrobieniu straty. Przy zejściu na przerwę było 30:32.

Druga połowa to zupełnie inne oblicze MPKK Sokołów Podlaski. Na samym początku ponownie dała o sobie znać Dzierbicka. Rozgrywająca celnie trafiła w obręcz z linii 6,75 metra, powtórzyła to minutę później. Gospodynie przeszły nareszcie do budowania przewagi. Dobra gra w obronie oraz skuteczność rzutów pozwoliła cieszyć się z dwunastu punktów przewagi, przed decydującą kwartą.

Ostatni akt meczu nie przyniósł zaskoczenia. Tytuł MVP spotkania zapewniła sobie w nim wymienia już wcześniej Kinga Dzierbicka. Koszykarka zmazała plamę po ostatnim nieudanym starciu. Zawodniczki MPKK nie dawały dojść do głosu zespołowi gości, który pierwsze punkty rzuciły dopiero po 4 minutach gry. Spotkanie zakończyło się wynikiem 70:51.

MPPK Sokołów SA Sokołów Podlaski wygrywa na zakończenie sezonu zasadniczego. Jako lider tabeli Grupy A zagra z ósmą drużyną w meczu ćwierćfinałowym drugiej rundy.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - ŁKS KS Łódź 70:51 (17:20, 13:12, 24:20, 16:9)