Wyjazdowa wygrana koszykarzy Probasketu

Sport Czw. 30.03.2023 13:08:16
30
mar 2023

Wczoraj, 29 marca o godzinie 19:00 w Kielcach wyjazdowe spotkanie w ramach Grupy B 2.Ligi koszykarzy rozegrali zawodnicy z Mińska. Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki walczył z AZS UJK Kielce. Była to przedostania kolejka rundy zasadniczej.

Goście bardzo dobrze weszli w mecz. W pierwszych minutach prowadzili już 1:7. Później do głosu doszli akademicy. Trzy razy pod rząd „trójkę” rzucił Jakub Lewandowski i kielczanie cieszyć się mogli z pierwszego prowadzenia w meczu. Gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka należała, jednak do graczy z Mazowsza. Tym razem to im pomogły rzuty z linii 6,75 metra, dzięki czemu do drugiej kwarty przystępowali z wynikiem 19:24.

Następna odsłona zaczęła się od oczek zdobytych z rzutu wolnego. Filip Wicik faulował zawodnika UJK, który potem dwa razy trafił bezbłędnie. Ta sama sytuacja miała miejsce kilka sekund później, z tą różnicą, że to Wicik był zatrzymywany nieprzepisowo i mógł cieszyć się z punktów. Mimo początkowej dominacji mińszczan, AZS odrobił stratę. Ponowie dał o sobie znać Lewandowski, który popisywał się świetną skutecznością. Koszykarz pomógł drużynie zejść na przerwę przy stanie 40:37.

W drugiej połowie mecz zdecydowanie się wyrównał. Żaden z zespołów nie potrafił wyjść na przewagę większą niż dwupunktowa. W zespole Probasketu wyróżniał się Krzysztof Grudzień. Skrzydłowy zdobył 10 punktów dobrze wykorzystując luki w obronie i błędy rywali. Przed decydującym aktem na tablicy wyników widniało 63:62.

Ostatnią partię lepiej zaczęli gospodarze. Celnym rzutem za trzy punkty popisał się Patryk Lis, jednak szybko tym samym odpowiedzieli przyjezdni. W późniejszej fazie gospodarze prowadzili już 79:71, ale nie wytrzymali presji końcówki. UKS odrobił osiem oczek i wyszedł na prowadzenie 81:82. Koniec spotkania należał gości. Wygrali 84:89 po bardzo wyrównanym starciu.

Dzień po meczu spotkanie skomentował Rafał Król. Trener UKS-u.

Obie drużyny nie mają już szans na fazę play-off, co nie zmienia faktu, że każda z nich chciała pokazać się z dobrej strony kibicom przed końcem sezonu. Ostatnie spotkanie zespół z Mińska rozegra 2 kwietnia. Na własnej hali zmierzy się z Kolejarz Basket Radom. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

AZS UJK Kielce vs Superis UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 84:89
(19:24, 21:13, 23:25, 21:27)

Probasket skład: 0.Jakub Zabłocki 13, 2.Krzysztof Grudzień 25, 5.Igor Muszyński 8, 6.Rafał Król 14, 7.Mateusz Czemerys 11, 23.Kacper Skup 11, 32.Filip Wicik 3, 50.Jan Lipiński 4, 98.Jakub Woźnica 0