Drohiczyn

Żubr Drohiczyn awansował do klasy okręgowej

Sport Śr. 26.06.2024 11:06:55
26
cze 2024

Pierwsze wzmianki o drużynie piłkarskiej Żubr Drohiczyn sięgają roku 1947. Była to wówczas radząca sobie dość dobrze drużyna międzyzakładowa. Z czasem zespół rozpadł się, a reaktywowano go już w XXI wieku. - Zaczął działać jako stowarzyszenie, ale zdecydowano o włączeniu go w struktury gminy - powiedział Katolickiemu Radiu Podlasie burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Jak podkreśla włodarz, drużyna Żubra to coś więcej niż piłka nożna, to integracja zawodników, ich rodzin, przyjaciół i wszystkich kibiców.

- Najważniejsze jest, że grają, że ludzie się wokół tego grupują, drugie że wygrywają mecze, a już trzecie, kiedy awansują. Oczywiście jak się gra, to chce się odnosić sukcesy, ale najważniejsze, że trzymają się razem. Wiem że w drużynie jest bardzo dobra atmosfera, a wokół tego jest wielu ludzi, społeczników, którzy zajmują się drużyną za „dziękuję” – mówił Wojciech Borzym.

Jak informuje kierownik zespołu Marek Tararuj ostatni sezon to dobry czas dla Żubra Drohiczyn, który po sześciu latach awansował i wraca do klasy okręgowej. - Żubr przez ostatnie 6 lat grał w A Klasie, to klasa podlaska. W tym roku po sześciu latach udało nam się wrócić do klasy okręgowej, to klasa o stopień wyższa. Na pewno jest to prestiż. Dla chłopaków to więcej pracy, więcej wyjazdów, więcej meczów, mniej czasu wolnego, ale więcej czasu spędzonego razem. W Drohiczynie jest rodzina piłkarska. My jesteśmy tą rodziną i spędzamy czas razem.

W drużynie Żubr Drohiczyn grają głównie zawodnicy mieszkający w gminie Drohiczyn, ale też z nieodległych gmin Perlejewo czy Grodzisk. Zespół nie narzeka na brak zawodników i nie zdarzają się w nim problemy ze skompletowaniem składu na mecz. Problemem bywały treningi w okresie jesienno-zimowym, bo w Drohiczynie nie ma oświetlonego boiska i zawodnicy spotykali się na treningach na obiektach sportowych odległych nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Gmina pozyskała w ostatnim czasie fundusze z Ministerstwa Sportu i jesienią w Drohiczynie ma być gotowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

O drużynie piłkarskiej reprezentującej gminę Drohiczyn z burmistrzem Drohiczyna Wojciechem Borzymem i kierownikiem zespołu Markiem Tararujem, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
alosza Sob. 29.06.2024 12:45:45

po jaki grzmot ten tatuaż?