REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nie wszyscy przeciwko biogazowni w Klepaczewie
2013-09-19 14:59:15 Artykuł czytany 3704 razy


Publikujemy list, jaki wpłynął do naszej redakcji. Jest to kolejny zdecydowany głos w sprawie biogazowni na gruntach wsi Klepaczew. Tym razem „za”.


Oto treść listu:

Pozwolę sobie opisać parę ciekawych, a jednocześnie zatrważających rzeczy dotyczących całej akcji "Stop biogazowni". Przyznam otwarcie, że jestem za budową biogazowni, jak również niemała część moich znajomych. Niestety, nie mamy żadnej możliwości wypowiedzenia się, jesteśmy po prostu "zagłuszani" przez P. Zygmunta Karwackiego, jego córkę, zięcia jak również pozostałe osoby nie popierające tej inwestycji.

W załączniku przedstawiam zrzuty ekranu z fanpagu akcji na Facebooku. Proszę porównać je ze stanem obecnym. (Screen dostępny dzięki kopii na serwerach Google z 11. września 2013 r. - między tą datą a dzisiejszą wszystkie komentarze zostały ocenzurowane i zostawione tylko te przeciwne biogazowni. Można tam zresztą zauważyć parę takich wyrwanych z kontekstu. W pliku "biogaz" jest zrzut z przedwczoraj, mój tekst wrzuciła koleżanka, bo ja zostałem zbanowany.) Nie było tam wulgaryzmów czy obraźliwych słów, co sama może Pani ocenić. Były rzeczowe argumenty. M.in. taki, że nie można porównywać biogazowni w Uhninie do tej planowanej u nas. Oczywiście, nie jestem żadnym ekspertem, ale potrafię czytać i wyszukiwać informacje w Internecie. To całkowicie inna technologia, stara. Sam inwestor poleca patrzeć na biogazownię w Rawie Mazowieckiej, która ma być wzorcową. I tam społeczeństwo się buntowało przeciwko budowie, ale chyba po krótkim czasie w jakim ona działa, mogą stwierdzić, że biogazownia nie jest niczym strasznym. Chociażby dlatego, że dzięki niej mają tańszy czynsz, bo właśnie tam jest ogrzewana woda, która trafia potem do mieszkań. Może osoby przeciwne powinny wybrać się do Rawy i tam sprawdzać czy śmierdzi, a nie ciągle odwoływać się do Uhnina. W kolejnym komentarzu wyjaśniłem, czym zatruli się dwaj mężczyźni w nieszczęsnym Uhninie. Według informacji jakie znalazłem był to heksafluorek siarki - gaz nietoksyczny ale cięższy do powietrza - po prostu tam na dole nie było tlenu. Ci mężczyźni schodząc do studzienki bez zabezpieczeń wykazali się głupotą i niestety, ale okazało się to dla nich zgubne. Warto dodać, że ten gaz nie ma żadnego związku z produkowanym gazem w samej inwestycji. Oba komentarze zostały usunięte, nie dając żadnej możliwości dyskusji (a zaczynała się) a mnie zablokowano możliwość komentowania na tejże stronie.

Kolejną rzeczą, do jakiej chciałem się odnieść, jest zachowanie na zebraniach wiejskich kilku osób, szczególnie zainteresowanych sprawą m.in. wspomniany P. Karwacki, jego córka P. Korbut, P. Arasymowicz). Nie wiem czy była Pani na którymś zebraniu w Hołowczycach, ale ja byłem. I byłem wręcz zniesmaczony ich postawą. Chamskie odzywki, wyśmiewanie P. Barszczyka (inwestora), który nie wymawia litery "r", komentowanie każdego przejęzyczenia, tupanie w podłogę, przerywanie wypowiedzi. I co najważniejsze, zagłuszanie wszystkich faktów jakie padały za budową biogazowni. Śmiem twierdzić, że duża część społeczeństwa jest przeciwna, bo właśnie te osoby są tak głośno. Niestety, ale osoby popierające budowę "siedzą cicho". A społeczeństwo, niestety, ale nie stara się nawet zastanowić, czy jednak budowa takiego obiektu nie byłaby szansą dla gminy. Tak, szansą - wpływ do budżetu może pozwolić na jakieś inwestycje. Poza tym miejsca pracy - argumentem przeciw jest to, że tych miejsc będzie mało. Ale czy nie lepsze tych kilka miejsc niż zero? Poza tym rolnicy będą mieli pewny skup kukurydzy.Następnym argumentem przeciw jest to, że zwiększy się ruch ciężarówek. Tylko że on i tak jest olbrzymi. Wg obliczeń w raporcie środowiskowym, ma to być jedynie kilka (bodajże 5 lub 6) dziennie. Nawet 10 ciężarówek dziennie niewiele zmienia, bo liczba "tirów" już teraz przejeżdżających zamyka się pewnie w dziesiątkach lub i setkach.

A wczorajsze "spotkanie" w Serpelicach z TVN24? Dlaczego zostało zorganizowane o godzinie 10.00? Żeby osoby pracujące nie mogły się stawić? Nie rozumiem zupełnie takiego zagrania.

Dlatego szanowna Pani, bardzo proszę o przedstawienie również argumentów za budową. Niech ludzie dowiedzą się, jakimi metodami walczą z przeciwnikami swoich pomysłów P. Karwacki i świta. "Zatykaniem gęby" i przekrzykiwaniem a nie merytoryczną dyskusją.

Z poważaniem,
Michał Bartoszuk
Stare Hołowczyce

WIĘCEJ O BIOGAZOWNI:

Nie chcą biogazowni, na terenie Parku Krajobrazowego!

Inwestor kontratakuje- czyli jeszcze o biogazowni w KlepaczewieCiąg dalszy walki o Dolinę BuguKolejne spotkania w sprawie biogazowni w gminie Sarnaki


O biogazowni na sesji Rady Gminy Sarnaki


DK/Łosice [DJ]
wykop

Komentarze

 • ew
  2013-09-27 23:24:26

  arrow

  Widzę że tu gromadzą się głównie \\\"zwolennicy\\\" \\\"Biogazowni\\\" Piszę w cudzysłowie bo ta biogazownia nie ma nic wspólnego z ideą nowoczesnej biotechnologii. Nie zgadzamy się na budowę tej nieprzemyślanej inwestycji ponieważ władze nie mają dobrzych intencji co do mieszkańców. Wójt oszukuje bo nie poinformował ludzi ze coś takiego planował. Nie było żadnej konsultacji ze społeczeństwem i ludzie nie mieli czasu aby się zapoznać z zagadnieniem aby mieć świadomość jakie zagrożenia niesie taka inwestycja. Wójt ciągle myśli że ludzie na wsi są ciemni i można ich oszukiwać a oni wszystko przyjmą, zrobi się tą biogazownię, póżniej będzie śmierdziało ale już nie da się odkręcić więc jakoś to będzie. A wójt gdzie mieszka??? Może tam niech zaproponuje tą biogazownię - Przecież to takie nieszkodliwe?? będzie miał koło siebie i prąd i gaz z tej wspaniałej biogazowni...Prosimy bardzo niech wójt sobie zafunduje tą doskonałą inwestycję. Może jak przegra następne wybory to się tam może zatrudnić??

 • green
  2013-09-21 16:24:10

  arrow

  Wszyscy jak mantre powtarzają o 0,3MW średniej mocy niemieckich biogazowni gdy tymczasem średnia moc obecnie budowanych instalacji to 0,8MW. Prawie trzy razy więcej. Ale lepiej podpierać się danymi z przed lat. Polecam filmik o biogazowni w Grzmiącej.

  http://www.youtube.com/watch?v=W5d-0l70gBc

  Może nie najlepszy bo widać magazynowany wsad którego w Hołowczycach nie będzie. Piszę o Hołowczycach świadomie. Nie Serpelice a HOŁOWCZYCE.

 • mieszkaniec
  2013-09-20 15:16:56

  arrow

  NIE WYRAŻAM ZGODY NA BUDOWĘ ( OBOK MNIE ZA PŁOTEM ) zwolennicy budowy niech wybudują za swoim płotem .

 • ben
  2013-09-20 15:08:27

  arrow

  Chyba trzeba powiadomić greenpeace że w tej okolicy jest rzadki okaz trzmiel tajgowy pod ochroną .

 • konik
  2013-09-20 14:37:30

  arrow

  Dobre pytanie o lokalizację. Przeciwnicy biogazowni umieścili ją nawet w Serpelicach. To, że obręb geodezyjny nazywa się 'Klepaczew' to nie znaczy, że to będzie we wsi. Z miejsca, gdzie ma powstać inwestycja, jest ok. 3 km nad Bug.
  Ale oczywiście 'Stop biogazowni w Serpelicach' to bardziej chwytliwe niż 'Pod Horoszkami'.

 • cr
  2013-09-20 13:18:35

  arrow

  Biogazownia to naprawdę dobra inwestycja, pozwalająca na utylizację odpadów organicznych i pozyskanie energii, tylko czy rzeczywiście trzeba ja lokować w nieopodal ośrodków wypoczynkowych. Zamiast basenów w Sarnakach niech wójt umieści biogazownię. Te inwestycje świetnie sprawdzają się na zachodzie, ale buduje się je w miejscach niekolizyjnych.

 • M.B.
  2013-09-20 11:37:02

  arrow

  @martini
  Już wczoraj założyłem taką stronę.

  i jeszcze do @M.B.
  Przecież ja nie wymyślam. :D Do 2020 ma obowiązywać zasada 3x20 czyli 20% mniejsze zużycie CO2, 20% udziału energii odnawialnej i o 20% ograniczenie energochłonności gospodarki. To jest do 2020. Zapewne po 2020 będzie kolejna dyrektywa dalej ograniczająca zużycie CO2.

 • Anonim
  2013-09-20 11:26:25

  arrow

  No tak, wielkie Serpelice mają kanalizację, ale nie mają jej na przykład Horoszki i Hołowczyce których zabudowania znajdują się najbliżej terenu inwestycji.

  Jeżeli chodzi o przepompownię gazu której lokalizację wszyscy krytykują, powstała ona wcześniej niż Park Krajobrazowy (który de fakto został powołany dopiero w 1994 roku), a te tereny były własnością państwa po komasacji gruntów, i w zasadzie logiczne że tam zlokalizowano tłocznię - na dużej połaci państwowego gruntu.

  Co do referendum, obywatele mogą chyba zbierać podpisy o jego powołanie? A chyba nie zbierano.

 • @M.B.
  2013-09-20 10:36:59

  arrow

  ale pierdoły pociskasz z tymi piecami i paleniem węglem itd...

 • nek
  2013-09-20 10:27:01

  arrow

  M.B. to ty tak twierdzisz

 • martini
  2013-09-20 09:02:11

  arrow

  Aha, w sprawie znikających komentarzy.. Osobiście bym tak nie postępował jako admin ale z drugiej strony - jest to profil zbierający przeciwników inwestycji. Jeśli ktoś jest zwolennikiem - nic prostszego jak założyć stronę poparcia i tam zbierać zwolenników. Choć chyba nie powinienem podpowiadać co zrobić, bo ja do zwolenników nie należę.

 • martini
  2013-09-20 08:58:19

  arrow

  Fakt, że Państwo prowadzący zebrania są.. delikatnie mówiąc aroganccy i dopuszczają do słowa tylko osoby będące przeciw. Sam byłem na jednym i widziałem. Nieładnie i niedemokratycznie, bo wysłuchać trzeba każdego i dyskutowaćna argumenty a nie zakrzykiwać. Mam nadzieję, że wezmą to sobie do serca-jeśli czytają.
  Najgorsze są tu 2 tematy:
  1. niepoinformowanie na czas mieszkańców gminy czyli de facto ukrywanie inwestycji do końca na zasadzie: postawimy ich przed faktem dokonanym. Nie łądnie Panie Wójcie!
  2. Sama lokalizacja inwestycji. Dlaczego Pan Wójt nie pobuduje jej w okolicy Sarnak, skoro to takie korzystne dla okolicznej ludności. Skoro ma być z tego ciepło do ogrzewania (nie słyszałem nic takiego od inwestora?). Koniecznie pcha się nad Bug, koniecznie do Parku Krajobrazowego. Przepompownia gazu, powstałą za komuny gdzie się z nikim i niczym nie liczono. I obecna sytuacja wygląda ze strony władz podobnie. Niestety.
  Aha, jeszcze te obietnice, że będzie skupowana kiszonka, że nie będzie śmierdziało.. Niestety ale muszę użyć przykłądu Uhnina, gdzie na bramie wisi ogłoszenie "Kiszonek nie skupujemy". Co do smrodu.. Oczyszczalnia i kanalizacja w Serpelicach też miała nie śmierdzieć, ba wodę z niej wypływającą można było - według obietnic - pić! Jak jest? Każdy mieszkaniec wie.. Co do przetwarzania odpadów i ich pochodzenia, to jawnie jest mowa również o odpadach pozwierzęcych - nie wiem więc dlaczego mamy zakładać, że nie będą one przetwarzane?
  Reasumując: włądza wykazałą się arogancją, przedstawiciele przeciwników wydaje się próbują zachowywać się w ten sam sposób a prawda pewnie jak zwykle leży gdzieś po środku.

 • tn
  2013-09-20 00:31:27

  arrow

  Pan Michał się dziwi, że admin usuwa komentarze... ma prawo, to jego profil.
  Nie ważne czy jestem za czy przeciw, w całej tej sprawie jedno jest zastanawiające... rola i zadania Urzędu Gminy i wójta... przecież można było jawnie, z informacją dla mieszkańców, z referendum na przykład.

 • Klepaczew
  2013-09-20 00:05:08

  arrow

  Ten nowy kościół pewnie też będzie tylko kosztowną i niekoniecznie potrzebną inwestycją. To przecież kosztuje, ludzie mają prawo się niezgadzać z takimi pomysłami. Ludzie płacą za to. Urzędnicy mają pensje dzięki właśnie mieszkańcom i powinni ich szanować.
  A w sprawie kanalizacji...chyba ktoś niedoinformowany Klepaczew, Serpelice ją mają.

 • M.B.
  2013-09-19 23:25:06

  arrow

  @Agata - prawnie działka ta znajduje się w Klepaczewie (tak jak tlocznia gazu), ale od Klepaczewa i Serpelic dzieli ją parę kilometrów lasu. Najbliżej jest do Hołowczyc i Horoszek Dużych.
  @zgred - na tych screenach są komentarze, które zostały usunięte ze strony przez admina fanpage'a.
  @nek - Park Narodowy to obszar scislej ochrony, nie ma co tego porownywac w ogole.

 • M.G.
  2013-09-19 21:14:45

  arrow

  @ Serpelice,
  1) Słyszeliście o rurociągach? Ciepło można doprowadzić skutecznie na odległości kilkudziesięciu kilometrów :)
  2) Lepiej te śmieci chyba zutylizować i zamienić na gaz i energię niż składować na wysypiskach.
  3) Właśnie z tego powodu warto wybudować biogazownię i produkować ekologiczną energię.
  4) Faktycznie lepiej nie budować bo tylko na 6 osób to szkoda zachodu, lepiej pójść po zasiłek i biadolić że bieda i nie ma czym dzieci nakarmić... Jakie to socjalistyczne i polskie...
  5) To jest podstawowe prawo gospodarki wolnorynkowej - inwestycja musi być opłacalna więc szuka się taniej lokalizacji. Ale znów odzywa się typowe polskie podejście do rzeczywistości (tzw. pies ogrodnika).
  6) Podatki, podatki, podatki, tania energia, podatki raz jeszcze.

 • nek
  2013-09-19 21:07:26

  arrow

  no tak a na terenie Puszczy Białowieskiej powstanie kopalnia odkrywkowa. Przecież interes ekonomiczny "jednostki" pseudo biznes-inwestora jest ważniejszy od zdania większości. Myślę że w okolicach np. pruszkowa też znalazłby się wolny kawałek ziemi pod taką cudną inwestycję a i kukurydzę pewnie też tam uprawiają.

 • Agata
  2013-09-19 20:08:20

  arrow

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć, gdzie ta biogazownia ma powstać? Czytam o Klepaczewie, Serpelicach, Hołowczycach. W której z tych wiosek?

 • M.B.
  2013-09-19 19:07:30

  arrow

  Jak to jakie wplywy? Podatki! Zamiast sie wyklocac o ta biogazownie, to lepiej by bylo wojta do sciany przyprzec, ze "ok, niech powstanie biogazownia, ale w zamian inwestujemy w kanalizacje". Oczywiscie pewnie i przeciwko takiej inwestycji ktos by protestowal, bo on przeciez ma gdzie szambo wywiezc, ma duzo pola...
  Dlaczego tutaj a nie kolo domu inwestora... Biznes to biznes, kupujesz tam gdzie masz najtaniej lub gdzie najbardziej sie oplaca.
  Praca dla gora 6 osob - plus ochrona, plus sam fakt ze rolnicy beda mieli stalego odbiorce kiszonki - to tez sa miejsca pracy.
  Co do punktu nr 2 - ok, tu sie zgadzamy, jesli bedzie w biogazowni uzywane cos innego niz odpady z produkcji rolniczej, to sam ramie w ramie pewnie z wszystkimi pojde blokowac taka biogazownie. Ale jesli nie bedzie uzywane nic innego, to czemu nie?
  I co do punktu 1 jeszcze... Niedlugo Unia wprowadzi limity na emisje CO2, takze wszyscy bedziemy musieli przestac palic w piecach weglem i drewnem. Zobacz obecna sytuacje w Krakowie, gdzie prawdopodobnie juz od tej zimy wszyscy beda musieli przerobic swoje piece na gazowe. Tylko czekac na unijne rozkazy dotyczace wlasnie ogrzewania itp.

 • M.B.
  2013-09-19 19:04:50

  arrow

  Jak to jakie wplywy? Podatki! Zamiast sie wyklocac o ta biogazownie, to lepiej by bylo wojta do sciany przyprzec, ze "ok, niech powstanie biogazownia, ale w zamian inwestujemy w kanalizacje". Oczywiscie pewnie i przeciwko takiej inwestycji ktos by protestowal, bo on przeciez ma gdzie szambo wywiezc, ma duzo pola...
  Dlaczego tutaj a nie kolo domu inwestora... Biznes to biznes, kupujesz tam gdzie masz najtaniej lub gdzie najbardziej sie oplaca.
  Praca dla gora 6 osob - plus ochrona, plus sam fakt ze rolnicy beda mieli stalego odbiorce kiszonki - to tez sa miejsca pracy.
  Co do punktu nr 2 - ok, tu sie zgadzamy, jesli bedzie w biogazowni uzywane cos innego niz odpady z produkcji rolniczej, to sam ramie w ramie pewnie z wszystkimi pojde blokowac taka biogazownie. Ale jesli nie bedzie uzywane nic innego, to czemu nie?
  I co do punktu 1 jeszcze... Niedlugo Unia wprowadzi limity na emisje CO2, takze wszyscy bedziemy musieli przestac palic w piecach weglem i drewnem. Zobacz obecna sytuacje w Krakowie, gdzie prawdopodobnie juz od tej zimy wszyscy beda musieli przerobic swoje piece na gazowe. Tylko czekac na unijne rozkazy dotyczace wlasnie ogrzewania itp.

 • Zgred
  2013-09-19 18:25:48

  arrow

  No weźcie fejsbuka tak jawnie nie reklamujcie ;)

 • Serpelice
  2013-09-19 18:19:45

  arrow

  1-w Klepaczewie nie ma mieszkań do ogrzewania \'
  2-kukurydza ( i wiele innych śmieci )
  3- strefa ekologiczna
  4-biogazownia ( praca do 5 osób no góra 6 )
  5- dlaczego inwestor nie wybuduje obok swojej miejscowości zamieszkania ? ( ziemia droga ) a tu tania ?
  6-jakie wpływy do gminy ( co masz na myśli )

 • xxx
  2013-09-19 17:45:24

  arrow

  Wcześniej sprzeciw budowie kościoła w Sarnakach a teraz sprzeciw budowie biogazownii. Proboszcz dopiął swego a co zrobi Wójt??

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Co, gdzie, kiedy

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.10

Obraz MB Różańcowej w parafii św. Jana Pała II w Siedlcach

więcej »

WŁODAWA, 01.10

80. rocznica Bitwy pod Wytycznem

więcej »

ŁUKÓW, 01.10

Pieniądze na tomograf i mammograf dla łukowskiego szpitala

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.10

Jubileuszowy benefis Eugeniusza Kasjanowicza w warszawskim Domu Literatury

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.10

Porozmawiajmy o Łukowie

więcej »
3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.10

Gmina Łomazy: wizyta wiceministra i nowy sprzęt dla strażaków

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.10

Gmina Adamów: 80. rocznica ostatniej bitwy Kampanii Wrześniowej

więcej »

ŁUKÓW, 04.10

Wola Gułowska: „Bitwa o honor”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.10

Siedlecka Fala Bluesa

więcej »

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.10

Wystawa Bogny Gniazdowskiej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 04.10

Nowa hala na stulecie szkoły w Rogoźnicy

więcej »

PARCZEW, 04.10

Weekendowe rekolekcje

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Łuków: Noc Bibliotek

więcej »

KRAJ, 05.10

40. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę

więcej »

KRAJ, 05.10

40. Ogólnopolska Pielgrzymka Prawników na Jasną Górę

więcej »

LUBARTÓW, 05.10

Obchody 80. rocznicy Bitwy pod Kockiem

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Wola Gułowska: „Bitwa o honor”

więcej »

ŁUKÓW, 05.10

Gmina Łuków: szachowy turniej o puchar dyrektora

więcej »

SIEMIATYCZE, 05.10

26. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2019

więcej »

SIEMIATYCZE, 05.10

II Extremalna Piątka w gminie Siemiatycze

więcej »

RADZYŃ, 05.10 18:00

Spotkanie z poetą Adrianem Szarym w Radzyniu

więcej »

PARCZEW, 05.10 18:00

Uwielbienie w Parczewskiej Bazylice

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.10 19:00

Noc Bibliotek z Jędrzejem Majką

więcej »

RADZYŃ, 05.10 19:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu włącza się w akcję „Noc Bibliotek”

więcej »
6

POWIAT BIALSKI, 06.10

Motocyklami do Pratulina

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.10

Wręczenie nagród w Konkursie na Najlepiej Zachowany Zabytek Wiejskiego Budownictwa Drewnianego w Województwie Podlaskim

więcej »

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.10

Zwierzątkowo. Koncert z cyklu „Smykofonia na Mazowszu”

więcej »

ŁUKÓW, 06.10

Łuków: półmaraton Jata 21 Serc

więcej »

RADZYŃ, 06.10

Wkrótce V Radzyńska Paraolimpiada

więcej »

WĘGRÓW, 06.10

Filharmonia w Węgrowie

więcej »

RYKI, 06.10

Przygotowania do konsekracji kościoła w parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie

więcej »

ŁOSICE, 06.10

II Cross Nadbużański

więcej »

ŁUKÓW, 06.10

Łuków: jak wygrać szczęście w małżeństwie?

więcej »

ŁUKÓW, 06.10

Wola Gułowska: „Bitwa o honor”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 06.10 09:30

9. Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »

RYKI, 06.10 14:00

Gmina Kłoczew świętować będzie Dzień Seniora

więcej »

RADZYŃ, 06.10 15:00

Wspomną zamordowanych mieszkańców Tchórzewa

więcej »

ŁOSICE, 06.10 15:30

Wojciech Sumliński przyjedzie do Łosic

więcej »
7

ŁOSICE, 07.10 17:30

Spotkanie z Haliną Grochowską

więcej »
8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.10

Muzyczne spotkanie „przy winylu”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.10

Pracownia Rysunku i Malarstwa SUTW. Otwarcie dorocznej wystawy

więcej »

WĘGRÓW, 08.10 18:00

Węgrów: Koncert Patriotyczny Fundacji TAK DLA RODZINY /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
9

RADZYŃ, 09.10

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży

więcej »

ŁUKÓW, 09.10

Spotkanie dla rodziców z katolicką dziennikarką Małgorzatą Nawrocką

więcej »

Kierowcy, 09.10

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.10 11:00

Inauguracja roku akademickiego SUTW z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem

więcej »

ŁUKÓW, 09.10 18:00

Łuków: Msza Święta i modlitwa o uzdrowienie

więcej »
10

POWIAT SIEDLECKI, 10.10

Inauguracja Roku Akademickiego w WSD

więcej »

RADZYŃ, 10.10

Znany pianista Mariusz Drzewicki wystąpi w Radzyniu w ramach XXXVI Dni Karola Lipińskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.10

Dzień Spirometrii 2019 w bialskim szpitalu

więcej »

SOKOŁÓW, 10.10

Parasite w DKF Zbyszek

więcej »

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.10 19:00

Czwartek kapłański w WSD

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.10

Stoczek Łukowski: Świętochowski znany i nieznany

więcej »

ŁUKÓW, 11.10

Łuków: obchody Dnia Edukacji Narodowej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.10 13:30

Pierwsze mLegitymacje studenckie w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym

więcej »

PARCZEW, 11.10 17:00

„Ostatni rozkaz” w Parczewie

więcej »

SOKOŁÓW, 11.10 18:00

Maleo Reggae Rockers w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.10 21:00

98. Nocne Czuwanie Młodych w Kodniu

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.10

KPS powalczy z zespołem z Lublina

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.10

Uczniowie szkoły muzycznej zagrają w Parku Potockich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.10

Sobota z rugby

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.10

Pierwszy mecz przed własną publicznością

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.10

Kolejny mecz bialskich szczypiornistów

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.10

Dzień Papieski w Siedlcach

więcej »

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

ŁUKÓW, 13.10

Gmina Łuków: Festiwal Papieski „Barka”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.10 14:00

Śpiewnik domowy na Lubelszczyźnie

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »

LUBARTÓW, 13.10 16:00

VII Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.10 17:00

Moniuszko kameralnie - koncert Eweliny Sielskiej-Badurek i Emilii Sitarz

więcej »
14

POWIAT SIEDLECKI, 14.10 15:30

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Wodynie

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.10

Siedlce: Konferencja na temat zatrudnienia

więcej »

ŁUKÓW, 15.10 11:00

Powiat łukowski: sesja Rady Powiatu

więcej »

ŁUKÓW, 15.10 17:20

Dzień Dziecka Utraconego w łukowskiej Kolegiacie

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.10

Jubileusz o. Leona Knabita w WSD w Nowym Opolu

więcej »

KRAJ, 16.10

10. Forum Rozwoju Mazowsza

więcej »

MIĘDZYRZEC, 16.10

Spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 16.10 12:00

Rusza UTW w Zbuczynie

więcej »

SOKOŁÓW, 16.10 18:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna w Sokołowie Podlaskim

więcej »
17

KRAJ, 17.10

10. Forum Rozwoju Mazowsza

więcej »

WĘGRÓW, 17.10

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kempą

więcej »

ŁUKÓW, 17.10

ŁOK: W podróży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.10

Dzień Papieski i III Piesza Pielgrzymka Szkolna z siedlecką „Kolejówką”

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.10

Rusza rekrutacja do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

więcej »

ŁOSICE, 17.10 14:00

Seniorzy wracają do nauki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.10 18:00

Otwarcie wystawy fotografii Jerzego Chaberka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.10 18:00

Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Hinz-Wójcickiej

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.10

Poplenerowa wystawa fotografii w Siemiatyckim Ośrodku Kultury

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.10

18. edycja Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

więcej »

ŁUKÓW, 18.10

„Boże Ciało” i „Mowa ptaków” w Kinie Łuków

więcej »

KRAJ, 18.10

III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie (18-19 października)

więcej »

RADZYŃ, 18.10

Radzyński Klub Rękodzieła

więcej »

KRAJ, 18.10 16:00

100 lat LO w Grajewie

więcej »

KRAJ, 18.10 16:00

100 lat LO w Grajewie

więcej »

WŁODAWA, 18.10 17:00

Wystawa malarstwa Jarosława Struka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.10 18:30

Polska i Ukraina takie same hołubce wycina

więcej »
19

RADZYŃ, 19.10

Koncert jazzowy w ramach XXXVI Dni Karola Lipińskiego

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10

Pokaz Ogniowy na Skwerze

więcej »

ŁUKÓW, 19.10

„Boże Ciało” i „Mowa ptaków” w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 19.10

Łuków: turniej szachowy

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10

18. edycja Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.10

Sympozjum w WSD - Mistyczka z Ziemi Siedleckiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.10

XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

DROHICZYN, 19.10

Drohiczyn zaprasza na Dzień Seniora

więcej »

DROHICZYN, 19.10

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie diecezji drohiczyńskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.10

Biała Podlaska: XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

KRAJ, 19.10

III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie (18-19 października)

więcej »

RADZYŃ, 19.10 10:00

Wielkie Warsztaty Fotograficzne w Radzyniu Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.10 16:00

DKF Kameleon - Dyskusyjny Klub Filmowy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.10 18:00

Biesiadnie w Mordach

więcej »
20

SIEMIATYCZE, 20.10

18. edycja Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.10

XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

KRAJ, 20.10

20 października – korekta rozkładu jazdy na kolei

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.10

Biała Podlaska: XVIII Podlasie Jazz Festival

więcej »

POWIAT BIALSKI, 20.10

IX Szachowe Grand Prix Terespola

więcej »

KRAJ, 20.10

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 20 października

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.10

12. Spotkania Kresowa – zawody wędkarskie nad Bugiem

więcej »

WĘGRÓW, 20.10

XI Hubertus Węgrowski w Łochowie

więcej »

SOKOŁÓW, 20.10 10:00

Turniej Smaków – Jesień Na Wielkim Gościńcu Litewskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.10 17:00

Bułat Okudżawa – najpiękniejsze pieśni i ballady

więcej »

LUBARTÓW, 20.10 17:30

Lubartów: Koncert Piosenki Autorskiej im. Agaty Budzyńskiej

więcej »
21 22

SIEMIATYCZE, 22.10

Grupa Full Power Spirit wystąpi w Siemiatyczach

więcej »

ŁUKÓW, 22.10

Łuków: Na skrzydłach amora

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.10 17:00

Spotkanie z twórczością Franciszki Urszuli Radziwiłłowej z Wiśniowieckich

więcej »

SOKOŁÓW, 22.10 18:00

„Przestrzeń bez lawendy” – wystawa Olgi Langowskiej

więcej »
23

SOKOŁÓW, 23.10

26. Muzyczne Spotkania z Poezją Skarabeusz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.10

Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie

więcej »

SOKOŁÓW, 24.10

Promocja książki Anny Lisieckiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.10

Caritas: Niepełnosprawni też mają pasje!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.10

Wojskowi włączą syreny alarmowe

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.10

VITOexTrEAM z Maćkiem Nabrdalikiem

więcej »

ŁUKÓW, 25.10

Łuków: Przeboje XX wieku

więcej »

MIĘDZYRZEC, 25.10

100 lat „Jedynki”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.10

Siedlecki Dzień Seniora

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.10

Nowe obiekty sportowe i plac zabaw przy SP2

więcej »

ŁUKÓW, 25.10

Łuków: Ach! Co to był za ślub...

więcej »

LUBARTÓW, 25.10 16:00

Turniej Mistrza Gier Planszowych w Lubartowie

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.10

Kino Łuków: Maraton Absurdalnych Horrorów

więcej »

ŁUKÓW, 26.10

Zapasy w Starych Kobiałkach

więcej »

RADZYŃ, 26.10

Spotkanie u Hrabiego

więcej »
27

WĘGRÓW, 27.10

113-lecie Orkiestry Dętej OSP w Liwie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 27.10 10:30

„Love to dance” w Terespolu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 27.10 11:00

„Dzieje wsi Stok Lacki od 1471 roku”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.10 14:00

XXXVI Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny

więcej »
28

RADZYŃ, 28.10 17:00

Promocja książki Laury Barszczewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim

więcej »
29

SIEMIATYCZE, 29.10 17:30

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach

więcej »
30

ŁUKÓW, 30.10

Rubinowe Gody w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.10

Polskie DNA – wolność tańcem malowana

więcej »
31

RADZYŃ, 31.10

Syn Garego Moore`a w Radzyniu!!!

więcej »

ŁUKÓW, 31.10

Ruszają zapisy na łukowskie Biegi Niepodległości

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Pizza rodem z włoskiej restauracji. Zdradzamy recepturę...
2019-10-18 10:52:22 Kategoria:

Nikt nie robi lepszej pizzy niż Włosi! Prawdziwa włoska pizza jest sprężysta, aromatyczna i nie zapycha. Ciasto powinno być cienkie oraz nie przytłaczać swoim smakiem...

więcej »
foto

Skoda - upusty do 14000 na wybrane modele
2019-10-18 09:50:30 Kategoria:

Dni Otwarte w salonach SKODA CARSED 25-27 października. Sprawdź szczegóły.

więcej »
foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »