Kraj

Aborcja. Jak rozmawiać z nastolatkiem? Bezpłatny webinar

Kościół Śr. 10.04.2024 17:20:30
10
kwi 2024

W związku z zapowiadaną na 11 kwietnia debatą w Sejmie na temat aborcji polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia organizuje darmowy webinar „Aborcja. Jak rozmawiać z nastolatkiem?”. Odbędzie się on w środę, 10 kwietnia o godzinie 19:00.

- Zastanowimy się na nim [na webinarze], jakich argumentów w dyskusjach o aborcji używa młode pokolenie. Postaramy się na każdy z nich merytorycznie odpowiedzieć, wsłuchując się w potrzeby, przekonania a czasem lęki, które za nimi stoją. Ponadto przeanalizujemy badania opinii społecznej i przyjrzymy się postawom prokreacyjnym młodych dorosłych – mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka, które jest organizatorem spotkania.

– „Życie kobiet jest zagrożone”, „Kobiety powinny mieć wybór”, „Lepiej przerwać życie chorego dziecka, niż skazywać je na cierpienie” – słyszymy nie tylko w pracy, wśród znajomych i w mediach, ale czasami także przy rodzinnym stole, gdy nastolatki zadają trudne pytania. Mają prawo do rzetelnej odpowiedzi. My im tych odpowiedzi udzielimy – dodaje organizatorka i zaprasza na webinar rodziców z dorastającą młodzieżą, nauczycieli, katechetów, a także wszystkich, którzy chcą merytorycznie rozmawiać o aborcji, bez rozgrzewających spór emocji.

Po swoim wykładzie Magdalena Guziak-Nowak odpowie na pytania, które uczestnicy spotkania będą mogli zadawać na czacie w trakcie webinaru. Pytania można również nadesłać wcześniej za pomocą specjalnego formularza, który znajduje się na stronie z zapisem na webinar.

Wszyscy chętni uczestnicy otrzymają bezpłatne zaświadczenia uczestnictwa oraz prezentację, z której prowadząca będzie korzystać w trakcie webinaru. Prezentację będzie można wykorzystać np. podczas lekcji lub spotkania dla młodzieży.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Zapisu na niego można dokonać TUTAJ. Na stronie tej można również zadać pytanie związane z tematem webinaru.

Kwietniowe spotkanie jest częścią projektu edukacyjnego EduLife tworzonego przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. To trwający już trzy lata cykl popularnonaukowych webinarów, które odbywają się od października do czerwca w każdą drugą środę miesiąca. Wykłady i rozmowy z zaproszonymi gośćmi są cenioną przez licznych odbiorców okazją do poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, m.in. o prawo do życia, rozwój dziecka w łonie matki i cele diagnostyki prenatalnej.

Nagrania z poprzednich webinarów dostępne są na kanale Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka na YouTube.

-----------------
„To nie jest wolność, to zniewolenie” – mówią trzy kobiety, bohaterki filmu na temat skutków psychicznych aborcji. Opowiadają o długich latach dochodzenia do stabilności psychicznej po aborcji. O życiu z ogromnym ciężarem, o skomplikowanych relacjach z żyjącymi dziećmi. Ale też o możliwym uzdrowieniu i żmudnym procesie wybaczenia sobie. Aborcja nie jest prawem kobiety. Prawem każdego człowieka, w tym każdej kobiety i wszystkich dzieci nienarodzonych, jest prawo do życia. Sprowadzanie praw kobiet wyłącznie do dostępności aborcji jest absurdalne przy równoczesnym przemilczaniu takich tematów jak opieka nad kobietą w ciąży, opieka okołoporodowa noworodków, nowoczesna diagnostyka kobiecego zdrowia, zdrowie prokreacyjne kobiet czy docenienie roli matek wychowujących dzieci w domu. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało film, w którym hasła środowisk pro-choice i polityczne postulaty dotyczące prawa kobiet do aborcji zestawione zostały z wypowiedziami trzech matek dzieci zabitych w wyniku aborcji. Historie tych dojrzałych już kobiet i matek są dowodem na to, iż tragedia aborcji żyje w matce przez wiele lat.ag/PSOŻC

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.