Łosice

Łosicki szpital ze sporym dofinansowaniem

Region Sob. 15.06.2024 10:55:33
15
cze 2024

Szpital Powiatowy w Łosicach otrzyma blisko 3 miliony złotych ze środków unijnych. Placówka podpisała umowę grantową w ramach programu transgranicznego Interreg Next Polska – Ukraina.

W ramach projektu szpital w Łosicach zmodernizuje swój budynek w zakresie podjazdu dla karetek pogotowia i przyległej poradni chirurgicznej, aby pacjenci otrzymywali pomoc tak szybko, jak to będzie możliwe po przybyciu do szpitala karetką pogotowia. Placówka w ramach projektu zakupi ambulans, trzy kolonoskopy i gastroskopy oraz tor wizyjny.

Mieszkańcy powiatu łosickiego i miasta partnerskiego projektu Iwano-Frankowska będą mieli okazję skorzystać z imprez edukacyjnych w formie pikników, które zapoznają ich z zasadami transportu medycznego - zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w sytuacjach kryzysowych, takich jak wojna.

W ramach wniosku zaplanowano również działania edukacje w zakresie właściwego korzystania z wezwań zespołów ratownictwa medycznego, w związku z dużą liczbą niepotrzebnych wezwań karetek pogotowia.

Inf. Pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ciekawski Niedz. 16.06.2024 07:15:14

rozumiem, że lokalni wyborcy PiS i ich rodziny nie skorzystają z obrzydliwego unijnego, tęczowego i lewackiego dofinansowania.