Łuków

Pismo Święte drogowskazem w życiu

21
kwi 2023

Eucharystia z obrzędem z wręczenia Pisma Świętego była głównym punktem piątego dnia Misji Ewangelizacyjnych, które trwają właśnie w parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu.

Misje Ewangelizacyjne to szczególny czas w życiu parafii, kiedy chcemy wrócić do źródeł wiary, by poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. On pragnie naszego szczęścia. Codzienność i zabieganie wokół tysiąca spraw, odbierają nam zdrowe i mądre widzenie siebie, życia, świata i ludzi. Gdy jesteśmy pochłonięci mnóstwem obowiązków to wtedy wartości i sprawy ważne są traktowane i przeżywane jako drugorzędne. A sprawy nieistotne wydają nam się pilne i konieczne. Misje pomagają spojrzeć oczami Boga na nasze życie z wielką troską i życzliwością, by poczuć się dziećmi Boga.

Misje Ewangelizacyjne w parafii w Dąbiu rozpoczęły się 16 kwietnia. Prowadzi je ksiądz Jacek Sereda. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem: „Jesteś chciany i kochany przez Boga”. W poniedziałek odbyła się liturgia z katechezą misyjną oraz uroczyste wyrzeczenie się zła, egzorcyzm i symboliczne wprowadzenie do Kościoła. Natomiast we wtorek, po katechezie misyjnej oraz modlitwie przebłagalnej za grzechy, wierni celebrowali sakrament pokuty i pojednania. W środę parafianie wzięli udział w Eucharystii z obrzędem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela. Odbyło się też poświęcenie krzyżyków i medalików. Piątego dnia misji, w czwartek odbyła się Eucharystia z obrzędem wręczenia Pisma Świętego. Parafianie przynieśli swoje Biblie do świątyni. Obiecali, że ta Księga będzie ich drogowskazem w życiu.


Dziś, w piątek 21 kwietnia, parafianie będą uczestniczyć w Mszy Świętej z obrzędem z obrzędem namaszczenia chorych, a wieczorem o godzinie 18.00 - droga krzyżowa, na zakończenie której przed kościołem zostanie ustawiony Krzyż Misyjny.


Natomiast w sobotę 22 kwietnia do parafii w Dąbiu przybędą Święte Znaki: Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich.
https://lukow.podlasie24.pl/kosciol/misje-ewangelizacyjne-w-parafii-w-dabiu-20230415103305

zdjęcia: parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.