Łuków

Święte Znaki przybyły do parafii w Dąbiu

22
kwi 2023

Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich przybyły 22 kwietnia do parafii Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu, gdzie trwają Misje Ewangelizacyjne.

Misje Ewangelizacyjne to szczególny czas w życiu parafii, kiedy chcemy wrócić do źródeł wiary, by poprzez modlitwę, słuchanie Bożego Słowa i czerpanie z mocy sakramentów dać się poprowadzić Bogu. On pragnie naszego szczęścia. Codzienność i zabieganie wokół tysiąca spraw, odbierają nam zdrowe i mądre widzenie siebie, życia, świata i ludzi. Gdy jesteśmy pochłonięci mnóstwem obowiązków to wtedy wartości i sprawy ważne są traktowane i przeżywane jako drugorzędne. A sprawy nieistotne wydają nam się pilne i konieczne. Misje pomagają spojrzeć oczami Boga na nasze życie z wielką troską i życzliwością, by poczuć się dziećmi Boga.

Misje Ewangelizacyjne w parafii w Dąbiu rozpoczęły się 16 kwietnia. Prowadzi je ksiądz Jacek Sereda. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem: „Jesteś chciany i kochany przez Boga”. W poniedziałek odbyła się liturgia z katechezą misyjną oraz uroczyste wyrzeczenie się zła, egzorcyzm i symboliczne wprowadzenie do Kościoła. Natomiast we wtorek, po katechezie misyjnej oraz modlitwie przebłagalnej za grzechy, wierni celebrowali sakrament pokuty i pojednania. W środę parafianie wzięli udział w Eucharystii z obrzędem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela. Odbyło się też poświęcenie krzyżyków i medalików. Piątego dnia misji, w czwartek odbyła się Eucharystia z obrzędem wręczenia Pisma Świętego. Parafianie przynieśli swoje Biblie do świątyni. Obiecali, że ta Księga będzie ich drogowskazem w życiu. W piątek odbyła się droga krzyżowa, na zakończenie której na placu przed kościołem ustawiono Krzyż Misyjny.W sobotę, 22 kwietnia, do parafii w Dąbiu przybyły Święte Znaki: Kopia Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich. Po Znaki wyszła procesja, którą prowadził misjonarz ksiądz Jacek Sereda. Następnie Święte Znaki zostały uroczyście wprowadzone do świątyni. Witając je w kościele, proboszcz parafii w Dąbiu ksiądz Marek Wasilewski mówił o tym, jak misje wznieciły ogień wiary. I jednocześnie prosił, aby ten ogień nie zgasł, aby płonął nadal.

Głównym punktem siódmego dnia Misji Ewangelizacyjnych była Msza Święta, której przewodniczył ksiądz biskup senior Henryk Tomasik. Podczas homilii zwracając się do zgromadzonych apelował do nich, aby byli „strażnikami wiary” w Kościele, rodzinach i wśród osób, z którymi na co dzień przebywają.W niedzielę, 23 kwietnia ostatni dzień Misji Ewangelizacyjnych. Tego dnia o godzinie 9.00 i 11.00 odprawiona zostanie Eucharystia dziękczynna za dar Kościoła z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Odbędzie się również poświęcenie misyjnych krzyży domowych, dewocjonaliów oraz pożegnanie Świętych Znaków. SZCZEGÓŁY

zdjęcia: parafia Matki Boskiej Królowej Polski w Dąbiu/podlasie24
AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ewunia Sob. 22.04.2023 17:08:18

Dziękujemy ks. Bp Henrykowi za obecność, modlitwę i Słowo Boże. myślę jednak, że Ks. Bp ordynariusz potrzebuje drugiego bp pomocniczego do pomocy w pracy w tak dużej diecezji jak nasza