Łuków

Zmarł ks. Adam Antonowicz

Kościół Wt. 03.11.2020 08:48:00
03
lis 2020

2 listopada, w wieku 53 lat, odszedł do Domu Ojca śp. ks. Adam Antonowicz, kapłan diecezji siedleckiej pracujący w Islandii. O śmierci kapłana poinformował Biskup Dawid i Kuria Diecezji Reykjavik.

Ks. Adam Antonowicz pochodził z Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie. W diecezji siedleckiej m.in.: pełnił posługę w parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Od 2013 roku pracował w Islandii, w ostatnich latach pełnił posługę proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Stykkishólmur.

Msza żałobna za śp. ks. Adama Antonowicza będzie sprawowana w sobotę, 7 listopada, o godz. 11.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego.

Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w Reykjaviku we wtorek, 10 listopada o godz.12.00 czasu polskiego.

O śmierci kapłana poinformowano na stronie catholica.is

Z wielkim bólem i żalem, ale jednocześnie żywą nadzieją i wiarą w Jezusa, który powiedział: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie” informujemy, że w dniu wczorajszym (2 listopada) nagle w swoim domu zmarł ksiądz Adam Antonowicz, proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Stykkishólmur. Wyrażamy ogromne współczucie dla jego bliskich krewnych oraz wszystkich wiernych z parafii, w której posługiwał. Zapraszamy do modlitwy za duszę śp. ks. Adama. Szczegóły pogrzebu będą ustalone i ogłoszone we właściwym czasie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki.

Biskup Dawid i Kuria Diecezji Reykjavik

   

Zachęcamy do wysłuchania archiwalnych wywiadów ze śp. ks. Adamem Antonowiczem.

Islandia. Czy to kraj misyjny? Czy Polacy szukają księdza, sakramentów, czy to ich trzeba znaleźć? O misjach w kraju „nie-misyjnym”, tym co przytłacza i co cieszy w pracy duszpasterskiej śp ks. Adam Antonowicz opowiadał w 2019 roku w studiu Radia Podlasie. Rozmowę przeprowadziła Joanna Kuczborska, a towarzyszył jej ks. Kazimierz Jóźwik, referent ds. misji w diecezji siedleckiej.
POSŁUCHAJCIE w Archiwum Dźwięków KRP >>> http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2020/11/03/ks-adam-antonowicz-o-pracy-duszpasterskiej-na-islandii/

   

W 2016 r. ks. Antonowicz o swojej pracy duszpasterskiej w Islandii opowiedział naszemu reporterowi Sławomirowi Karczewskiemu. Rozmowy można posłuchać również w Archiwum Dźwięków KRP >>> http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2016/09/03/rozmowa-z-ks-adamem-antonowiczem-o-pracy-duszpasterskiej-w-islandii/

fot. Archiwum podlasie24.pl
[MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.