Siemiatycze: poznaliśmy zwycięzców 3. Festiwalu Poezji i Prozy Lokalnej
lis 2024
Festiwal Poezji i Prozy Lokalnej, dla jednych kolejny sposób prezentacji swojej twórczości, dla innych może pierwsze w życiu wyjęcie autorskiego tekstu z czeluści szuflady na światło dzienne. W Siemiatyczach festiwal odbył się po raz trzeci. W sobotę, 16 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się Gala podsumowująca to wydarzenie. Spotkali się na niej zarówno uczestnicy konkursu, jak i mieszkańcy i goście zaciekawieni lokalną twórczością poetycką i prozatorską.
Formuła konkursu sprawia, że wyniki do ostatniej chwili są zagadką, bowiem autorzy prac podpisują się szyfrem, nie ujawniając nazwisk. Autorów, poezji i prozy nadesłanej na Festiwal poznajemy dopiero podczas Gali. W sobotnie przedpołudnie podczas tego wyjątkowego spotkania, najpierw obecni autorzy odczytali swoje utwory, potem przedstawiciele: biblioteki, Klubu Literackiego i komisji konkursowej - ogłosili wyniki.W kategorii Poezja, komisja konkursowe 1. miejsce przyznała Katarzynie Borowik za tekst „Bunt”, a wyróżnienie Józefowi Dołocie za tekst „Piękne niebo nocą”. Wyróżnienie czytelników otrzymał Mikołaj Żabiński za „Moje barwne życie”.
W kategorii Proza komisja konkursowa postanowiła nie przyznać miejsc, przyznano wyróżnienie za tekst „Niebezpieczna znajomość” Agaty Sobisz. Wyróżnienie czytelników i bibliotekarzy za tekst zatytułowany „Drzewo” otrzymał Wiktor Daciuk. Wyróżnienie Stowarzyszenia Klub Literacki otrzymał Dariusz Myhan za „List do potomnych”.
W podziękowaniu za udział w
głosowaniu a także by zachęcić do włączania się w kolejne tego typu inicjatywy,
upominek trafił też do losowo wybranego uczestnika plebiscytu czytelników,
szczęście uśmiechnęło się do Julii Antoszczuk. Nagrody
dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez Miasto Siemiatycze, Starostwo
Powiatowe w Siemiatyczach, Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach oraz
Stowarzyszenie Klub Literacki w Siemiatyczach.
Teksty
zgłoszone do konkursu zostaną opublikowane w dodatku specjalnym do czasopisma
„Ścieżki Literackie”.
0 komentarze