Biała Podlaska

Dni otwarte w PUP Biała Podlaska

Region Śr. 03.04.2024 16:38:19
03
kwi 2024

Uczniowie szkół średnich o kierunkach technicznych z powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska biorą udział w Dniach Otwartych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej. Przez trzy dni spotkają się z przedstawicielami różnych firm instytucji oraz służb mundurowych, w których aktualnie prowadzone są nabory do pracy i staży.

W dniach 3-5 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej odbywają się Dni Otwarte pod nazwą „Absolwent na rynku pracy”. Tym razem adresowane są do uczniów klas maturalnych szkół zawodowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Zaproszonych zostało 17 lokalnych firm oraz przedstawicieli służb mundurowych policji, wojska oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Zakładu Karnego.

Dużo mówi się o potrzebie kształcenia technicznego młodzieży, bo takich specjalistów bardzo brakuje. Jak powiedziała Ewa Czerska, zastępca dyrektora PUP w Białej Podlaskiej, zapotrzebowanie na osoby z wykształceniem technicznym jest. – Widzimy to po ofertach pracy jak również w ofertach stażowych. Aktualnie mamy do dyspozycji ponad 120 ofert pracy, 35 to oferty staży i 85 na podjęcie pracy. Mamy potrzeby zatrudnienia lakierników, fryzjerów, kelnerów, brukarzy, mechaników samochodów ciężarowych, kierowców, fizjoterapeutów, sprzedawców czy pracowników marketingu – podsumowała Ewa Czerska.

Jak zawsze dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się stoiska służb mundurowych w tym Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
informacja Śr. 03.04.2024 12:52:00

Tusk powrócił, wzrasta bezrobocie i urzędy pracy wracają do łask. Tak zdecydowaliśmy 15.10.2023