Łuków

Ksiądz prałat Antoni Pietruszka: „Dziękuję za wielki dar kapłaństwa i wszelkie łaski mi udzielone”

Kościół Niedz. 09.06.2024 20:02:44
09
cze 2024

Ksiądz prałat Antoni Pietruszka, wieloletni proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie, obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Msza Święta, podczas której świętowano ten jubileusz odbyła się w niedzielę 9 czerwca. Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda.

W niedzielę 9 czerwca w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się Msza Święta, podczas której uroczyście obchodzono 50 lat kapłaństwa księdza prałata Antoniego Pietruszki, emerytowanego proboszcza łukowskiej Kolegiaty. Ten jubileusz stał się okazją do spotkania wielu osób, których ksiądz prałat spotkał podczas swojej wieloletniej kapłańskiej posługi. Obecni też byli kapłani oraz ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski i ksiądz biskup Henryk Tomasik. Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, który udzielił księdzu prałatowi Antoniemu Błogosławieństwa Krzyża.

Homilię wygłosił ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski. Zwracając się do jubilata, mówił: „Chcemy podziękować za to, że ksiądz prałat Antoni jest i był razem z wiernymi. Za to, że angażował się w różne wspólnoty i grupy. Chodził na spotkania formacyjne. Przynosił na nie ciasto. Tak mi mama to opowiadała. Ta bliskość była. Ta bliskość jest. A zanim przeszedł na emeryturę powołał scholę rodzinna. Mądrość pasterza polega na tym, aby być blisko i dzielić się zadaniami, od których zależy życie wspólnoty. Dziękujemy księdzu prałatowi za bliskość z panem Bogiem, wiernymi i kapłanami”.

Słowa uznania i podziękowań za pół wieku posługi kapłańskiej płynęły w stronę księdza Antoniego Pietruszki również od przedstawicieli wspólnot działających przy parafii Przemienienia Pańskiego. Były też podziękowania od Sióstr Szarytek. Na zakończenie zaś wszystkim za wypowiedziane słowa, obecność i pomoc przy organizacji jubileuszowego spotkania dziękował sam jubilat. Na zakończenie zaś mówił: „Dobrze, że mam takie zajęcie, że mogę posłużyć innym. Dziękuję za wielki dar kapłaństwa i wszystkie łaski mi udzielone.”


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ewelinka Niedz. 09.06.2024 18:54:01

W kolegiacie nie ma miejsca dla kanoników, godnych stalii, prezbiterium woła o remont. Kolegiata przy Kościele Krzyża wygląda jak zapomniane miejsce

Optyka.... Pon. 10.06.2024 05:59:14

....naznaczona stygmatyzmem.

Przepraszam... Pon. 10.06.2024 08:26:32

...oczywiście - astygmatyzmem. -