Łosice

Łosice: kronika policyjna

Region Pon. 18.09.2023 15:33:39
18
wrz 2023

Przywłaszczenie, usiłowanie oszustwa, przekroczenie prędkości, kolizja drogowa i kierowanie bez uprawnień – tymi sprawami w ubiegłym tygodniu zajmowali się policjanci KPP w Łosicach.

Usiłowanie oszustwa
12 września nieznany sprawca wyłudził od mieszkanki Warszawy dane osobowe wysyłając SMS-a z linkiem do strony łudząco przypominającej stronę jednej z firm kurierskich. Pokrzywdzona po otrzymaniu kolejnej wiadomości zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Na szczęcie szybko zablokowała konta bankowe dzięki czemu nie doszło do kradzieży pieniędzy.

Kolizja drogowa

12 września w Zakrzu kierujący iveco 32-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego najechał na sarnę, która wbiegła na jezdnię. Zwierzę oddaliło się w pobliskie pola. Kierujący z niewielkimi uszkodzeniami pojazdu mógł kontynuować jazdę.

Kierowanie bez uprawnień

12 września w Korczówce 49-letni mieszkaniec gminy Olszanka, kierując toyotą nie zapanował nad pojazdem i podczas skrętu w prawo wjechał do rowu. Podczas czynności okazało się, że 3 miesiące wcześniej mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu.

Przekroczenie prędkości
15 września policjanci z łosickiej drogówki w Platerowie zatrzymali do kontroli 32-letniego mężczyznę kierującego hondą, który jechał 107 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy i musi zapłacić 1500 złotych mandatu karnego. Oprócz tego do jego konta przypisano 13 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Przywłaszczenie

16 września w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o przywłaszczeniu rzeczy znalezionej. Nieznany sprawca zabrał pozostawioną na ławce przed blokiem w Łosicach przy ul. Mjr. Zenona saszetkę z dokumentami. Pokrzywdzony to 74-letni łosiczanin. KPP w Łosicach prowadzi postępowanie w tej sprawie.
mł.asp. Weronika Wujek

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.