Garwolin

Miastków Kościelny: zapowiada się pracowity rok

Region Pon. 08.02.2021 09:39:06
08
lut 2021

Wykonanie przyłączy kanalizacyjnych, modernizacja drogi powiatowej i dróg gminnych, rozpoczęcie budowy hali sportowej i dokończenie ogrodu zimowego, rozbudowa świetlicy wiejskiej oraz strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej - to tylko niektóre inwestycje, jakie zaplanował do realizacji w tym roku samorząd gminy Miastków Kościelny.

Gmina etapami realizuje budowę sieci kanalizacyjnej w kolejnych miejscowościach. W tym roku sfinalizowane zostanie wykonanie przyłączy w Woli Miastkowskiej i Kujawach. Na ten cel gmina przeznaczyła w budżecie ponad 750 tys. zł, w planach jest wykonanie projektu kolejnej części kanalizowania gminy w miejscowościach Kruszówka, Zabruzdy, Zabruzdy Kolonia i do Miastkowa Kościelnego.

Gmina dołoży 100 tys. zł do wspólnej z powiatem garwolińskim inwestycji drogowej, a mianowicie przebudowy części drogi od strony Kruszówki w kierunku Zabruzd. W budżecie zapisano też środki z dotacji Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 770 tys. zł plus środki własne ok. 400 tys. zł na przebudowę drogi w Zwoli. Wprowadzone zostało też do budżetu 1,7 mln zł pozyskane na budowę hali sportowej w Miastkowie Kościelnym.

- To zadanie wprowadzamy do inwestycji tegorocznych. Jak będzie przebiegała ta inwestycja, trudno dzisiaj powiedzieć, bo jeszcze będziemy zabiegali o dodatkowe środki z ministerstwa sportu na budowę hali, ale na tą chwilę, te 1,7 mln zł zostało wprowadzone do budżetu i to zadanie zaczynamy realizować, czyli przygotowujemy już mapy do celów projektowych, będziemy za chwile szukali projektantów, także to zadanie jest realizowane...- mówi wójt gminy...


WJ/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Kaszana z budyniem Niedz. 14.02.2021 13:14:52

0, to Miastków ma nowego wójta!!!??? Nie wiedziałam, że wójt Borowia przeszedł do Miastkowa. A kto jest wójtem w Borowiu i co z wójtem Miastkowa Kościelnego.

do Kaszana z budyniem Pt. 19.02.2021 18:59:32

Oj chyba jesteś w błędzie.