Garwolin

Skuteczny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. 23-latek trafił do aresztu

Region Pt. 24.05.2024 13:10:25
24
maj 2024

Policjanci z Maciejowic zatrzymali kierowcę skody, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 23-latek nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. W trakcie pościgu jego auto wypadło z drogi, a kierowca uciekł pieszo do pobliskiego lasu, jednak policjanci dogonili go i zatrzymali. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (23.05) w Samogoszczy podczas nocnej służby policjanci z Maciejowic przed godz. 3 zauważyli skodę. Jej kierowca na widok radiowozu zjechał na pobocze, prawdopodobnie próbując uniknąć kontroli drogowej. - Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, dlatego przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak zignorował polecenia i zaczął uciekać – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin i dodaje, że w trakcie ucieczki kierujący narażał na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Podczas szaleńczej jazdy wyprzedzał pojazd na przejściu dla pieszych, przejeżdżał przez linię ciągłą i jechał po niewłaściwej stronie drogi lewym pasem. W pewnym momencie kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków, wypadł z drogi i wjechał do rowu. Mężczyzna wybiegł z pojazdu i uciekł pieszo do pobliskiego lasu. Policjanci nie dali mu jednak żadnych szans. Byli tuż za nim i po pieszym pościgu dogonili go i zatrzymali.

23-latek nie miał uprawnień do kierowania. Trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

na podst. inf. KPP Garwolin

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.