Biała Podlaska

Pratulin: Diecezjalny Zjazd Caritas

28
maj 2024

Ponad 1500 osób spotkało się 28 maja na Diecezjalnym Zjeździe Caritas w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, wraz z opiekunami i asystentami kościelnymi, przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas oraz uczestnicy i pracownicy wszystkich jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej mieli okazję wspólnie się modlić, integrować na świeżym powietrzu, a nawet wziąć udział w pokazie koni arabskich.

Placówki Caritas przygotowały stoiska z prezentacją swojej działalności m.in. z pracami swoich podopiecznych, a dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas miały okazję potańczyć i wziąć udział w grze terenowej, opartej na cyfrowej aplikacji, którą opracowali uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

- To spotkanie to nasze święto. Chcemy się zobaczyć, zjednoczyć i wspólnie świętować. W jednym miejscu gromadzą się zarówno wolontariusze, którzy na co dzień włączają się w różne działania na rzecz potrzebujących, ale także pracownicy i uczestnicy prowadzonych przez nas placówek. Pragniemy porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami, spędzić czas w pięknym miejscu. Towarzyszy nam również modlitwa, która jest podstawą naszej pracy – powiedział ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, który przewodniczył Mszy św. w Pratulinie i wygłosił homilię.Caritas od 33 lat pomaga przez cały rok osobom ubogim, w kryzysie bezdomności, osobom niepełnosprawnym i chorym, dzieciom i młodzieży potrzebującym wsparcia, jak również seniorom, osobom bezrobotnym i pokrzywdzonym przestępstwem. W tym celu prowadzi placówki pomocowe, programy i akcje. Organizacja działa sprawnie również dzięki wolontariuszom. W diecezji siedleckiej istnieją 2 Centra Wolontariatu, 136 Szkolnych Kół Caritas i 36 Parafialnych Zespołów Caritas.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Paweł Broński
+48.503545053

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.