Garwolin

Wypadek z udziałem pojazdu przewożącego zwierzęta

Region Czw. 11.04.2024 09:47:56
11
kwi 2024

W wyniku wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S17 w miejscowości Ruda w gminie Trojanów, ranna została jedna osoba, która śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala. Jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu przewoził krowy. Wypadki drogowe z udziałem samochodów ciężarowych przewożących ładunki, w szczególności żywe zwierzęta, zawsze wywołują duży problem.

W środę, 10 kwietnia około godziny 20:30 dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na wysokości miejscowości Ruda w gminie Trojanów na trasie S17 w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 24-letni kierujący mercedesem vito uderzył w tył jadącego przed nim mercedesa, przystosowanego do przewozu zwierząt. Pojazdy poruszały się w tym samym kierunku. W wyniku uderzenia drugi pojazd wpadł do rowu. Pasażer tego auta z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. W pojeździe przewożone były również dwie krowy. W celu zapewnienia niezbędnej pomocy zwierzętom na miejsce zdarzenia został wezwany lekarz weterynarii. Jedno zwierzę, którego już nie dało się uratować, musiało zostać uśpione – informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

na podst. inf. KPP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.