Przełamanie Podlasia u siebie

Sport Pon. 20.03.2023 18:19:28
20
mar 2023

Piłkarze Podlasia Biała Podlaska odkąd przenieśli się na nowy stadion, nie potrafili na nim zwyciężyć. Po 9 spotkaniach w sobotę, 18 marca była okazja na przełamanie w meczu z Wisłoką Dębica.

Dla gości był to pierwszy mecz w tej rundzie, gdyż po wycofaniu się z ligi drużyny ŁKS Łagów, otrzymali walkower. Bialczanie z kolei nieznacznie ulegli z liderem ligi Wieczystą Kraków. Obie ekipy znajdują się obok siebie w ligowej tabeli, dlatego spotkanie miało wagę „6 punktów”.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. Wydawało się, że piłkarze do szatni będą schodzić przy remisie 0:0. Jednak w 39. minucie Damian Lepiarz zagrał na wolne pole do Wiktora Niewiarowskiego, a ten w sytuacji sam na sam z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Biało-zieloni schodzili z przewagą do szatni. Nie pierwszy już raz podczas feralnej serii.

Po zmianie stron w 54. minucie Damian Łanucha dośrodkował z rzutu wolnego, a Łukasz Siedlik strącił piłkę do siatki. Wydawało się, że fatalnej serii będzie ciąg dalszy, ale w 78. minucie Podlasie po raz drugi wyszło na prowadzenie. Tym razem po rzucie rożnym, w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Filip Arak i to on po raz drugi pokonał bramkarza rywali.

Piłkarze Wisłoki ruszyli do huraganowych ataków w poszukiwaniu wyrównania. Pod bramką Rafała Misztala niejednokrotnie się zakotłowało. Lepszą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze, ale znakomitą sytuację zmarnował Lepiarz. Pomimo nerwowej końcówki biało-zielonym udało się zwyciężyć po raz pierwszy na nowym obiekcie w Białej Podlaskiej.