Remis w Sieniawie

Sport Pon. 15.05.2023 09:27:00
15
maj 2023

W sobotę, 13 maja w ramach 28. kolejki podopieczni Artura Renkowskiego udali się do Sieniawy na mecz z Sokołem. Mecz sąsiadów w tabeli miał wagę 6 punktów, aczkolwiek obie drużyny są już pewne utrzymania i w zasadzie o nic nie walczą.

Mecz od samego początku był toczony w szybki tempie i nie brakowało sytuacji pod obiema bramkami, mimo że stan murawy pozostawiał wiele do życzenia. Największe zagrożenie pod bramką Rafała Misztala generował Karol Twardowski, który dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem biało-zielonych. Natomiast w 13. minucie już się nie pomylił i głową dał prowadzenie gospodarzom.

Podlasie długo nie pozostawało dłużne, bowiem 13 minut później dośrodkowanie z rzutu wolnego Wiktora Niewiarowskiego na gola także głową zamienił Arkadiusz Kot. Jeszcze przed przerwą swoje szanse miał Damian Lepiarz, lecz nie udało mu się zdobyć gola i do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Po zmianie stron tempo gry mocno spadło, dopiero w ostatnich minutach piłkę meczową miał na nodze Krzysztof Salak, ale uderzył zbyt lekko i prosto w bramkarza. Remis w tym spotkaniu jest dość sprawiedliwy.

W następnej kolejce Podlasie zmierzy się u siebie w derbowym starciu z Orlętami Radzyń Podlaski. Spotkanie zaplanowano na 20 maja o 20:00.