Włodawa

Żelazny Triathlon w Okunince

Sport Pon. 03.06.2024 11:39:44
03
cze 2024

W sobotę, 8 czerwca o godz. 13:00 w Okunince rozpocznie się dziewiąta edycja zawodów Żelazny Triathlon. Idea tego wydarzenia zawiera w sobie dwa aspekty, połączenie sportu i historii. Zawody mają na celu upowszechnianie triathlonu, jako wszechstronnej formy ruchu oraz idei zdrowego stylu życia, a także są przypomnieniem bohaterstwa Polskiego Podziemia Antykomunistycznego.

- Żelazny Triathlon to impreza, która łączy kilka aspektów. Przede wszystkim promujemy piękno Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, promujemy perłę powiatu włodawskiego, czyli Jezioro Białe i pokazujemy walory turystyczne tego miejsca. Pokazujemy to organizując zawody triathlonowe, które łączą aspekt sportowy z aspektem historycznym. Impreza jest poświęcona pamięci Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego” legendarnego bohatera walk w Polskim Podziemiu Antykomunistycznym, który pochodził z Włodawy i w ten sposób chcemy uczcić jego osobę (…). Jest to już kolejna edycja tych zawodów. One się cieszą ogromną popularnością. To były pierwsze zawody triathlonowe, które były organizowane na terenie Lubelszczyzny – informuje Mariusz Zańko, starosta włodawski.

W zawodach wystartuje około 140 zawodników z całej Polski. Trasa zawodów biegnie od Jeziora Białego do Orchówka i z powrotem. Zawody organizowane są w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn powyżej 16 roku życia na dystansie sprinterskim - 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu.

Organizatorzy informują, że w związku z zawodami, tego dnia w godz. 13.15 – 15.30 zamknięta będzie droga gminna nr 104228 z Okuninki do Orchówka (od kościoła w Okunince do drogi w Orchówku) oraz 800-metrowy odcinek drogi powiatowej nr 1726L (obwodnicy Jeziora Białego) od centrum Okuninki do zjazdu przy kościele oraz od centrum do zjazdu do Tarasiuk.

Zapisy i szczegółowy program imprezy wraz z wszelkimi informacjami o zawodach znajduje się na stronie www.zelaznytriathlon.eu

Głównym organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe we Włodawie, a także Gmina i Miasto Włodawa przy współorganizacji ze sponsorami oraz przedsiębiorcami lokalnymi. Duże wsparcie organizacyjne dają służby mundurowe, służba więzienna, Ochotnicza Straż Pożarna, harcerze oraz Szkoła Nurkowania z Okuninki.

Partnerem wydarzenia jest „Lubelskie. Smakuj życie. Z dumą wspieramy sport".

Patronem medialnym wydarzenia jest Katolickie Radio Podlasie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.